Praca w Afryce

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
Ewa

Praca w Afryce

Post autor: Ewa » 19 kwie 2008, 23:53

Hey,
Mam pytanie. W przyszłości chciałabym pracować w Afryce w biednych wioskach i pomagać tamtejszej ludności jako lekarz. Czy wiecie może co mam zrobić? Powiedzmy że jestem już po studiach i co dalej? mogę wyjechać "na własną rękę" do Afryki i tam znaleźć prace czy raczej ktoś z Polski będzie mnie musiał tam skierować? Wiecie coś może na ten temat?

I trochę z innej beczki. proszę o podanie mi jakichś linków dotyczących Afryki. . Na temat np.życia ludności, co trzeba ogólnie wiedzieć o Afryce, o ludzich którzy wędrowali przez trzeci świat.Wszystko mnie interesuje.

Z góry dzięki

pulek

Re: Praca w Afryce

Post autor: pulek » 26 kwie 2008, 11:05

wyjazd na własną reke nie jest moze i złym pomysłem ale i nie do końca dobrym moze lepiej bedzie zainteresować sie czerwonym krzyzem i moze z jego ramienia prubować wyjechac lub skontaktujj sie z jakimis misjami nawet tutaj w polsce i porozmawiaj to są ludzie którzy tam mieszkają znają realia dużo lepiej niżli my którzy tam jezdzimy i widzimy w sumie tak niewiele z tego co tak naprawde jest pozdrawiam Cie serdecznie i szacunek z chęci i decyzje jesli bede mógł jeszcze pomóc to pisz śmiało

Ewa

Post autor: Ewa » 29 kwie 2008, 21:23

Dzięki za pomoc ;)

emil

Post autor: emil » 16 sty 2009, 13:37

witam, jestem ciekaw jak potoczyły się twoje losy Ewa, otóż mam podobne plany na ten rok i podobne dylematy, pojęcia nie mam gdzie się udać tym bardziej że jestem osobą niewierzącą więc formacja misyjna z ramienia kościoła raczej nie wchodzi w gre, jest też "polska akcja humanitarna" ale jedyne oferty pracy jakie znalazłem są dla specjalistów po studiach w rożnych kierunkach do do przeróżnych projektów. (więc jeśli sama nie znalazłaś nic dla siebie możesz tam do nich zajrzeć, )http://www.pah.org.pl/index.html.jeśli dowiedzieliście się czegoś na powyży temat napiszcie proszę (-;

alien1113

Post autor: alien1113 » 01 kwie 2009, 16:14

Witam
Ja również jestem zainteresowany pracą w Afryce. Chciałbym pracować w jakimś w miarę stabilnym i niezbyt wiglotnym państwie (np. Botswana, Namibia, RPA). Z wykształcenia jestem biotechnologiem (ale nie muszę pracować w zawodzie),i obecnie pracuję na Uniwersytecie. Póki jestem w miarę młody chciałbym wyjechać na jakiś czas, a może i na stałe za granicę. Interesuję się przyrodą afrykańską i pustynną:)
Jakbyście ciś wiedzieli to dajcie znać
Pozdrawiam

mllepoulette

Post autor: mllepoulette » 11 kwie 2009, 00:39

jesli nie znasz w ogole Afryki, wydaje mi sie, ze warto zaczac od uczestnictwa w jakims krotkim projekcie.

istnieje dosc duzo organizacji, ktore organizuje tego typu wyjazdy.
dla przykladu: http://www.planete-urgence.org/missions/?L=FR, czy tez http://www.cdepouce.com/

jest to wspaniala okazja, zeby zobaczyc jak wyglada codzienne zycie, poznac i zrozumiec rzeczy, ktorych nie da sie zobaczyc oczami "tradycyjnego" turysty.

ODPOWIEDZ