Przesyłka z Etiopii?

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
Rastah

Przesyłka z Etiopii?

Post autor: Rastah » 02 maja 2008, 00:10

Jesienią wybieram sie do Etiopii, chciałbym stamtąd przywieżć trochę instrumentów, birzuteri i tkanin. Zastanawiam sie w jak sposób morzna przetransportować to do polski. Samolotem niemozna chyba wziąc zadurzo.. może dało by sie to przesłac pocztą, lub przetransportowac statkiem?
Jesli ktos wie jak zrobić to najsprytniej to proszę o pomoc!
Pozdrawiam!

pulek

Re: Przesyłka z Etiopii?

Post autor: pulek » 02 maja 2008, 12:23

wszystko zalezy jakim samochodem pojedziesz moja toyota moze wieżć około 900 kg lecz podczas wyjazdów mam duzo ładunku niezbednego jak woda czy paliwo a to juz wazy przeszło 350kg poczta odpada przerabiałem juz to w congo ale pzostaje wynając kontener i drogą morska a to jest koszt ok 2500 $ i pozostaje jeszcze kwestia odbioru tego kontenera w polsce polscy celnicy nie bedą przychylni i cło bedzie problematyczne polecam jednak droge lądową pozdrawiam

Rastah

Post autor: Rastah » 02 maja 2008, 17:46

Dzieki za szybką odpowiedz! 2500$ hmm... trohe to jest pieniąrzków. a dlaczego poczta odpada? Sytuacja wyglada tak ze lece tam samolotem, a na miejscu bendziemy (jade ze znajomymi) poruszac sie juz lokalnymi srodkami transportu. Co do kontenera, to az tyle miejsca niepotrzebuje i wydaje mi sie ze sprawa może byc dosyć problematyczna ze wzgledu na brak dostępu etiopii do morza...

Sylwia Pecio

Post autor: Sylwia Pecio » 17 paź 2008, 09:14

Mozesz wyslac poczta, dosc wolno-do Polski dotrze za okolo 3 tyg, choc i tal szybcije niz w odwrotnym kierunku (z Polski do Etiopii - tyg) Koszt, za 3 kg okolo 400 Birr (9,6Birr-1 USD). Mozesz tez poprosic kogos kto ma export import licence wyslac to w twoimi mieniu do Polski, wtedy mozesz wyslac duzo i taniej. Przesylka bedize czekac na lotnisku w Wawie. Jezeli chcesz wyslac instrumenty muz, ktore zazwyczaj sa z elementami, skor kozich mozesz miec kontrole na lotnisku weterynarza, ktory ma obowiazek sprawdzic czy instrument nie 'powstal ze zwieraz chroninego'
pozdrawiam
Sylwia

mic
Kontakt:

Post autor: mic » 19 paź 2008, 11:39

A nie prościej przywieźć próbki, a wyrób zlecić na Ukrainie czy Białorusi? Transport będzie znacznie tańszy...

I jeszcze warto się jakiegoś języka nauczyć. Na początek - polskiego...

ODPOWIEDZ