Wizy do Sudanu w Kairze

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
natalia679

Wizy do Sudanu w Kairze

Post autor: natalia679 » 14 maja 2008, 23:44

Czy ktos zalatwial wizy Sudanu w Kairze ? Podobno sa potrzene:
100USD (payable only in USD)
2 photos
Letter of recommendation from your embassy

Szczegolnie interesuje mnie : jak wyglada list polecajacy i jak sie go otrzymuje ? Poza tym jak dlugo sie zalatwia taka wize.

Jeszcze pytanie: Czy przy powrocie do Egiptu z Sudanu przez Asuan nie ma problemu z otzrymaniem wizy egipskiej ?

Dziekuje, Natalia

Tytus Atomicus

Re: Wizy do Sudanu w Kairze

Post autor: Tytus Atomicus » 27 maja 2008, 00:14

>Szczegolnie interesuje mnie : jak wyglada list polecajacy i jak sie go otrzymuje ?
No wlasnie tego probuje sie juz od kilku miesiecy dowiedziec. Bezskutecznie.

>Poza tym jak dlugo sie zalatwia taka wize.
Podobno od reki.

A nie myslalas, zeby te sudanska w Asuanie zalatwiac?
TA

exile
Kontakt:

Post autor: exile » 27 maja 2008, 03:32

[quote="Tytus Atomicus"]>Szczegolnie interesuje mnie : jak wyglada list polecajacy i jak sie go otrzymuje ?
No wlasnie tego probuje sie juz od kilku miesiecy dowiedziec. Bezskutecznie.

List taki otrzymuje sie w polskiej ambasadzie / konsulacie. Skierowany on jest do sudańskiej ambasady :)
W Kairze mamy placówke.

Tytus Atomicus

Post autor: Tytus Atomicus » 28 maja 2008, 01:16

exile pisze: List taki otrzymuje sie w polskiej ambasadzie / konsulacie. Skierowany on jest do sudańskiej ambasady :)
W Kairze mamy placówke.
Nie no. Bez jaj.
Skoro konsulat sudanski wymaga listu z polskiego konsulatu to raczej oczywiste, ze otrzymuje sie go w polskim konsulacie (a nie kupuje na suku). A jedyny polski konsulat w okolicach jest w Kairze.

Wiec ja wciaz nie wiem, jakiej tresci jest ten list, czy to jakis standardowy druk, gdzie recznie wpisane jest nazwisko, czy jest tam jakas data, czy to pismo ma okreslona waznosc?
Pytania sa o tyle zasadne, ze jak juz sie wybiore, to wize sudanska chce zalatwic w Asuanie, i do Kairu mi jest nie po drodze. Wiec albo bede probowal wczesniej zalatwic ten papier w Kairze (wtedy istotna jest data waznosci), albo bede sie staral zalatwil to jakos zdalnie (choc ja na razie zdalna obsluga klienta w polskiej placowce w Kairze nie zrobila na mnie dobrego wrazenia).
TA

exile
Kontakt:

Post autor: exile » 28 maja 2008, 01:57

Hej
listow takich mam pare. Za kazdym razem inny (nie jest to druk). Formy jednolitej nie ma. Terminu ważności także.
Data oczywiscie jest.

Pismo to jest z numerem REF. , w formie "placowka" zwraca sie do "placowki", w "okreslonej : wydanie wizy" sprawie, dotyczacej "pana tozsamo okreslonego".
Zdalnie nie sadze aby bylo mozliwe uzyskanie takiego pisma, gdyz musza jakos potwierdzic tozsamosc... ale moze to byc takze zalezne od woli attache, sekretarza, albo ambasadora, bo to oni sie pod nim podpisuja.

Pisemka takie napewno mozna wziasc dwa .. i do placowki w Asuanie i w Kairze.
P.

ODPOWIEDZ