karty i bankomaty w Sudanie

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
Tytus Atomicus

karty i bankomaty w Sudanie

Post autor: Tytus Atomicus » 13 paź 2009, 00:08

Witam,
Czy w Sudanie (Chartum) sa jakies bankomaty albo mozna placic karta (za bilet na samolot powrotny bede musial zaplacic)?
Bo cos czytalem o jakims embargo USA (VISA, MC) za to, ze to niby kraj wspierajacy terroryzm.
Nawet przewodnik Bradta twierdzi, ze 'karty w Sudanie sa zupelnie nieprzydatne ze wzgledu na sankcje US&A'

TA
TA

karosza
Jesteś robotem?: Nie

Re: karty i bankomaty w Sudanie

Post autor: karosza » 13 paź 2009, 00:33

hej!

ja sie wlasnie dowiedzialam od dziewczyny mieszkajacej obecnie w Sudanie, ze ze wzgledu na miedzynarodowe sankcje rzeczywiscie nie ma co liczyc na mozliwosc uzywania kart, wszystko musi byc w gotowce, najlepiej w dolarach.

a kiedy sie wybierasz do Sudanu? ja planuje byc tam przejazdem w okolicach lutego przyszlego roku.

pozdrawiam,
Karo

Tytus Atomicus

Post autor: Tytus Atomicus » 14 paź 2009, 01:00

karosza pisze:hej!

ja sie wlasnie dowiedzialam od dziewczyny mieszkajacej obecnie w Sudanie, ze ze wzgledu na miedzynarodowe sankcje rzeczywiscie nie ma co liczyc na mozliwosc uzywania kart, wszystko musi byc w gotowce, najlepiej w dolarach.
Nawet jednego jedynego bankomatu?
a kiedy sie wybierasz do Sudanu? ja planuje byc tam przejazdem w okolicach lutego przyszlego roku.
Mam nadzieje ze na poczatku stycznia.
TA

Tytus Atomicus

Post autor: Tytus Atomicus » 29 paź 2009, 13:00

Witam,
1. Podobno sa bankomaty, ale...
2. Sprawdzalem na stronach VISA i Mastercard - nie maja na liscie zadnych bankomatow w Sudanie.
3. Dobrze by bylo, zeby ktos potwierdzil/zaprzeczyl czy na tych sudanskich bankomatach sa jakies nalepki z logo VISA/MC/etc...
TA

karosza
Jesteś robotem?: Nie

Post autor: karosza » 02 lis 2009, 23:16

Hej Tytus!
Skontaktowalam sie ze znajomym sudanczykiem, ktory podobnie do innej znajomej ktora jest tam na wolontariacie, potwierdzil, ze jest problem z uzywaniem kart kredytowych. Sa podobno miejsca, w ktorych mozna ich uzyc, ale procedura jest conajmniej skomplikowana i -tu moja wlasna opinia- zapewne sporo za to kasuja. Wedlug niego najlepiej podrozowac z gotowka (dolary albo euro), ktora latwo wymienic na lokalna walute. Istnieje opcja, ze gdybys zostawal tam dluzej moglbys otworzyc konto w Sudanskim banku i po klopocie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia!
Karo

miszka
Kontakt:

Post autor: miszka » 03 lis 2009, 12:37

Sprawdzilem dzisiaj, na zadnym z bankomatow w Chartumie nie ma znaczka Visa lub Mster Card.
Bankomaty obsluguja tylko karty bankow sudanskich.

pozdr

Tytus Atomicus

Post autor: Tytus Atomicus » 07 lis 2009, 17:31

O, wreszcie jakas konkretna wiadomosc. Dzieki.
Jakby cos sie zmienilo za jakis czas - zostawcie info w tym watku.
TA

ODPOWIEDZ