GPS - Mali, Mauretania i Burkina Faso

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
maurycy102
Jesteś robotem?: Nie

GPS - Mali, Mauretania i Burkina Faso

Post autor: maurycy102 » 03 lis 2009, 16:40

Wybieram sie samochodem w styczniu 2010 do w/w miejsc. Proszę o pomoc - czy ktoś z Was wie gdzie mogę znależć mapy/scieżki na nawigacje gps? Najlepiej o rozszerzeniu gpx? Może ktoś z Was tam był i nagrał swój ślad?

Awatar użytkownika
yaho
Admin
Kontakt:

Re: GPS - Mali, Mauretania i Burkina Faso

Post autor: yaho » 04 lis 2009, 08:53

Komercyjne mapy Tracks4Africa (made in RPA) są widoczne w Google Earth jako jedna z warstw.
Nie da się ich bezpośrednio zassać, ale można ręcznie poprowadzić ślad tworząc jego kopię i zrobić z nim co trzeba.

Daj znać, co poza tym wynalazłeś.

songi
Kontakt:

Post autor: songi » 06 lis 2009, 01:09

witaj
polecam Ci tą książeczkę:
http://www.amazon.de/Durch-Afrika-Reise ... 3831711011
są tam wszystkie najważniejsze trasy na gps

maurycy102

Post autor: maurycy102 » 06 lis 2009, 09:07

Własnie sie bawię Google Earth - aby miec mape bazową pod przez siebie wyznaczone - poie. Napisze jak to wyszło. Za to nic nie kapuje po niemiecku. Sorry ale co jest w tej ksiazce - czy tylko namiary gps - współzedne czy może całe mapy np. w gpx? W miedzy czasie wymysliłem , ze wyznacze w nawigacji "ciekawe miejsca" i tam bede sie kierował. Jak jest z oznakowaniem dróg - drogowskazami np. w Mali, Mauretani czy Burkina Faso?
Znalazłem taką stronkę: http://pl.wikiloc.com/wikiloc/map.do#lt ... &k=0&tab=0
Jest tam troche tras do wgrania - tylko ciąge ta mapa bazowa.

Mokwin

Post autor: Mokwin » 10 lis 2009, 11:30

Super ciekawy temat.
W Sahara Overland jest opisany system wgrania mapy w laptopa, co jest podobno lepsze, ze względu na widoczność i wyrazistość ekranu. Rzeczywiście, widuje się takich kolegów z kompami obok kierownicy. W tym samym dziele są po prostu podane koordynaty przejść granicznych itp. Patrząc na podane wyżej linki zastanawiam się na ile potrzebne są ślady GPS. W tej części świata jest kilka miast wytrasowanych prawie jak automapa, ulica po ulicy, ale o ile wiem nie obrobionych do końca. W sumie nie ma co na to liczyć. Z drugiej strony te francuskie ślady z krainy Dogonów to też nic wielkiego; na miejscu wszystko jest bardzo oczywiste. Osobiście polecałbym system z samodzielnym wstukiwaniem nie tyle "ciekawych miejsc", co aktualnej, dobrze znanej pozycji na mapie, zanim rzucisz się w krzaki. Potem w razie czego wrzucasz funkcję "prowadź do" (czyli "ratunku") i jest O.K.
W Afryce są miejsca, gdzie GPS potrafi wariować, i to nie o metry, a dziesiątki kilometrów. Znając imperialistów, którzy kontrolują system, te dewiacje mogą się zmieniać.
Co do drogowskazów: Najważniejsze są. Ale np. przy kilku widocznych na mapie krainy Dogonów zjazdach z głównej drogi żadnych drogowskazów nie ma. Czasem nie ma też kogo spytać:) I to właśnie jest bardzo fajne :P
Pozdrawiam

songi
Kontakt:

Post autor: songi » 11 lis 2009, 19:41

W Durch Afrika są kompletne trasy z namiarami gps, ale raczej tylko te off road czyli trudniejsze. Po kilka lub kilkanaście na każde państwo. Powiedz co Cię interesuje, niedługo będę wklepywać te trasy do gps-a więc mogę potem wysłać. Jeśli masz dostęp do TTQV i zeskanowanych map Afryki zach na cd możesz sobie wyznaczyć dowolna trasę na laptopie klikając na interesujace punkty na ekranie /na zesanowanej mapie/ i dostajesz gotowa trasę z namiarami gps.
Potem wrzucasz to do gps-a i masz gotowa trasę z waypointami.

maurycy102

Post autor: maurycy102 » 13 lis 2009, 09:32

W tej chwili do konca nie wiem gdzie bede mógł wiechać. Z informacji na necie mam sie spodziewac pory suchej zimnej i bardziej dostepnych dróg szutrowych. Jesli mozesz przeslij mi sciezki po : Mauretani, Mali, Burkina Faso, Senegalu i Ghanie. Nie wiem czy wystarczy mi na to wszystko czasu ale lepiej być przygotowanym. Po drugie lubie być niezależny i nie do konca wierze tam-bylcom.
Znalazłem jeszcze coś:http://www.gpsvisualizer.com/
Czy coś takiego pomoże w exporcie map do gps?

ODPOWIEDZ