Kigali - Dar overland

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
cart
Jesteś robotem?: Nie

Kigali - Dar overland

Post autor: cart » 04 lip 2010, 22:57

Kupiłem bilety i wybieram się w grudniu na trasę Kigali-Dar.

Czy ktoś był ostatnio w Rwandzie?
Na stronie MSZ piszą, że trzeba wypełnić aplikację przez stronę www, żeby otrzymać wizę. Zajrzałem tam i oni też chcą list polecający.
Czy można dostać wizę na lotnisku bez tych formalności?

Przylatuję do Kigali o 1.20 w nocy, mam nadzieję, że da się coś tam załatwić o tej porze.

Z innej beczki - na pewno wybieram się na goryle, a co jeszcze warto jeśli chodzi o atrakcje przyrodnicze w Rwandzie?

Czy wizy do innych krajów dostanę na granicach?

Po Rwandzie mam w planie wodospady Murchinsona, jezioro Turkana, safari w Kenii i chillout na Zanzibarze. Co koniecznie jeszcze po drodze powinienem zobaczyc?
Na Kili chcę tylko spojrzeć, chyba nie mam zdrowia do wchodzenia ;)

Awatar użytkownika
yaho
Admin
Kontakt:

Re: Kigali - Dar overland

Post autor: yaho » 05 lip 2010, 08:26

Choć sam nie sprawdzałem, z innych źródeł wiem, że na lotnisku wizę otrzymasz bez problemu (tak, jak na innych przejściach granicznych).
W razie wątpliwości sprawdź w liniach lotniczych, którymi lecisz, czy Cię wpuszczą bez wizy do samolotu.

S_i_m_o_n

Post autor: S_i_m_o_n » 05 lip 2010, 09:54

Nie wiem jak jest na lotniskach, ale na przejściu z Ugandą otrzymałem wizę bez większych problemów, ale aplikacja, która otrzymujesz na maila
jest wymagana. Zostałem poproszony o pokazanie jej. Listu polecającego nie trzeba.

Pzdr
Simon

cart

Post autor: cart » 06 lip 2010, 19:35

ok dzieki, ciekawe czy bedzie latwo sie dodzwonic do Ethiopiana ;-)

Awatar użytkownika
yaho
Admin
Kontakt:

Post autor: yaho » 07 lip 2010, 07:56

Daj znać, co Ci powiedzą.

cart

Post autor: cart » 07 lip 2010, 11:43

odpisuja na maile ;-)

DEAR SIR
THIS IS THE INFORMATION ABOUT VISA ISSUANCE ON ARRIVAL
VISA ISSUANCE:
- ON ARRIVAL: IF REQUIRED, TO PASSENGERS COMING FROM A COUNTRY
WHERE THERE IS NO DIPLOMATIC REPRESENTATION OF RWANDA,
PROVIDED PASSENGER HAS APPLIED FOR A VISA THROUGH THE
WEBSITE http://WWW.MIGRATION.GOV.RW AND HOLDS CONFIRMATION THAT
VISA WILL BE ISSUED ON ARRIVAL.

Wiza w Berlinie to 65 euro wiec chyba lepiej na lotnisku. Sprobuje czy mozna zaaplikowac bez tego invitation letter.

pbak

Post autor: pbak » 10 lip 2010, 22:00

Do wizy turystyczej zadnego invitation letter nie trzeba. Wypelniasz formularz w necie i ok tydzien pozniej dostajesz potwierdzenie. Drukujesz, pokazujesz na lotniski i dostajesz wize. Sprawdzone w kwietniu br.

cart

Post autor: cart » 05 lis 2010, 22:19

Przylatuję o 1:20 i potrzebuję hotelu w Kigali.
Nie sądze by sens był łazić po mieście i szukać, więc potrzebuję wcześniejszej rezerwacji.

Może mi ktoś coś polecić w cenie 20-25$ za dwójkę? Najlepiej z jakimś kontaktem mailowym...

Malgosha

Post autor: Malgosha » 13 lis 2010, 17:05

Czesc, w odpowiedzi na Twoj post:

UWAGA: w Rwandzie zmienila sie sytaucja polityczna po wyborach. A to znaczy, ze sa problemy z wiza (nawet turystyczna) na lotnisku. Wiec tak, wypelnij vise online (jak jej jeszcze nie dostales:). Jesli nie dostaniesz odpowiedzi i potwierdzenia przez kolejne 5 dni to napisz do departemantu (maja adres mailowy) maila w tylu "gdzie moje potwierdzenie" , a jak nie poskutkuje to po kolejnych 5 dniach wyslij im tego maila raz jeszcze. Dostaniesz odpowiedz w ktorej moga sie dopominac (ale nie musza) listu zapraszajacego. Pokombinuj wtedy. Moze bede mogla Ci pomoc, ale w ostatecznosc ok?:). Na lotnisku muszisz miec zarowno wydruk potwierdzenia, jak i wydrukowany list zapraszajacy.

Na lotnisku sa taksowki, ale hm...drogie. Skasuje Cie raczej w dolarach...W kazdym razie dojedziesz nimi do centrum. Co do hotelu rozejrze sie za czyms dla Ciebie. Ma byc w centrum, tak? Kurcze slyszalam ze tu jest jakis super hostel...musze popytac.

Atracji jest sporo: m.in. 2 ladne parki ze zwierzakami,jezioro Kiviu (z fajna misja w Kibecho), wulkany. Niestety park z gorylami kosztuje 500 dolarow, paranoja:(. Lepiej jechac na safari do innego parku ogladac hipopotamy i inne:)

I samo Kigali...warto tu sie rozejrzec. Slady wojny robia wrazenie, Genocide Memorial Site - trzeba zobaczyc. A jendoczesnie mozna zjesc super obiad w dzielnicy dyplomatycznej. No, cala Rwanda:)
Z Rwandy lądem dostaniesz się wszedzie bez problemu, maja genialne poloczenia autobusowe, visy na granicach itp, ale: Konga teraz nie polecam! Nikomu. Poza tym visa kosztuje 120 dolarow, nawet jak jedziesz na 2 dni:)

Nazywam sie Malgosia, jestem etnolgoiem, mieszkam obecnie w Rwandzie. Wiec jak cos pisz / piszcie. Z checia pomoge / doradze:).
Pozdrawiam!
m

cart

Post autor: cart » 13 lis 2010, 20:05

Dzięki!
Dopiero teraz wypełniłem aplikację, a lecę za 5 tygodni. Mam nadzieję, że problemów nie będą robić.

Byłbym wdzięczny za namiar na jakiś hotel..., szczyt szczęścia to jakby mnie zabrali z lotniska w nocy, ale nie sądzę...
Po 1 w nocy i tak jestem skazany na taksówki.

W Rwandzie mam w planie Kigali, goryle i Kivu.

Malgosha

Post autor: Malgosha » 25 lis 2010, 22:43

hej,
co do hosteli w Kigali, wez sprawdz w necie: "one love heritage" nie wiem jakie sa doklanie ceny, ale z tego co wiem to calkiem ok (to jest hostel nie hotel), z zewnatrz wyglada fajnie! Nie jest zupelnie w centrum, ale to nawet lepiej. W Kigali bierze sie motorek - to jest taxowka taka, są doslownie wszedzie - mowi sie gdzie chce jechac i Cie wioza (cena: daleki kurs ok. 2 dolara to jest 1000 / 1200 frnakow rwandysjkich, blizszy ok 1,5 dolara =700 franakow).

Co do transportu z lotniska. Wiesz, trzeba miec zaufanego kierowcę taxi, miec do niego numer zadzwonic i sie umowic. Wtedy Cie nie skasuje. U "mojego" cena w dolarach z lotniska do centrum, to 20 dolarow, a w franakach rwandyjskich 10 tys. (zdecydowanie bardziej oplaca sie we frankach), to jest cena nocna. Ja jezdze, jak musze z Joshem, mily facet. Moge Ci podac do niego nr. kom. rwandyjskiej jak chcesz. Maila nie ma, ale mowi po angielsku:)

cart

Post autor: cart » 01 gru 2010, 18:35

ok, wizę już mam i One Love też zarezerwowany. Znalazłem go sam wcześniej, więc niezły zbieg okoliczności ;)
Mam nadzieję, że poradzę sobie jakoś z taksiarzami ;)

Wciąż mam nutkę nadziei, że mój lot z Addis Abeby zostanie anulowany, bo już 4ty raz Ethiopian zmienia rozkład. Wtedy przekierują mnie na Brussels i będę o 19 ;)

pbak

Post autor: pbak » 13 gru 2010, 16:48

O ile pamietam to ja tyle samo placilem za przejazd z lotniska znajdujac taksowke na miejscu i nie korzystajac z zadnego poleconego kierowcy. Moze po prostu troche zdolnosci negocjacyjnych wystarczy? ;-)

cart

Post autor: cart » 13 gru 2010, 19:58

W sobotę lecimy i mamy 25 dni. Mieliśmy 5 miesięcy na planowanie, a właściwie oprócz zaklepanych permitów na goryle i wstępnie zarezerwowanego safari to nic nie mamy - czyli jak zwykle jedziemy na żywioł.
Relacja na żywo na mojej stronie - www.piotrwasil.com

ODPOWIEDZ