cd. Sudan

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
mojk

cd. Sudan

Post autor: mojk » 29 sty 2007, 13:35

Hej! Za tydzień jadę do Sudanu. Mam pytanie! Jak wygląda podróż z Chartumu do Wadi! tzn. kiedy wyjeżdża pociąg z Chartumu (przynajmniej teoretycznie), ile kosztuje, no i jak wygląda sprawa promu. Z tego co wiem wypływa w środy. A jak z cenami? czy są jakieś opłaty ,,manipulacyjne" przy wyjeździe? Pozdrawiam. Mike
Mike

massud

Post autor: massud » 29 sty 2007, 21:00

Prom wypływa do Asuanu w środy (przynajmniej wypływał tak w 2005 i 2006).
Procedura wyjazdu jest dosyć skomplikowana.
Rano trzeba iść kupić bilety promowe (drogo ,ok 40$).
potem trzeba się wyrejestrować w budynku policji,
Długie kolejki ,skomplikowane chodzenie od okienka do okienka ,stanie znowu w kolejce ,kopiowanie paszportu i trochę "opłat" wyjazdowych.
Jak już kupisz bilety ,opłacisz wyjazd i się wyrejestrujesz to idziesz/jedziesz do "przystani" promowej
tam znowu kolejki do odprawy ,celników ,policji i takie tam.
Ale w tym wszystkim jest światełko w tunelu.
Nazywa się Mazar Mahir Mashan Sharti.Bardzo pomocny chłopak z czegoś w stylu Sudańskiego Ministerstwa Turystyki :)
Zapytasz o niego w Wadi Halfa i każdy Cię do jego budki zaprowadzi. Albo on Cię znajdzi i wszystko Ci wyklaruje ,poprowadzi "za rękę". Przynajmniej nas tak potraktował. Aha !!I nie próbuj mu za to zapłacić ,bo go obrazisz........

telefon do niego :
00249-25-822-330
00249-25-822-420
00249-25-822-388

P.S.

Nie żałuj sobie......
Z Chartumu jedż autobusem do Atbary...
A potem dopiero do Wadi Halfa (oczywiście autobusem)
:D
pozdrawiam
massud

mojk

Post autor: mojk » 31 sty 2007, 20:38

Hej! Dzięki za info dot. promu. Niestety jestem zmuszony jechać pociągiem do Wadi, jako że mam kilka spraw w Abu Hammad a stamtąd to najprościej pociągiem. Wciąż niestety nie mogę się dowiedzieć jak to jest z tym pociągiem. Jedni mówią o 2 pociągach tygodniowo, inni tylko o jednym. Jeślimasz jakieś informacje na ten temat będę zobowiazany. Pozdrawiam.
Mojk.
Mike

massud

Post autor: massud » 31 sty 2007, 23:14

Kiedyś(w 2005) tłumaczyli mi to tak ,że pociąg przyjeżdża zawsze przed wypłynięciem promu. Ich rozkłady są ze sobą skorelowane. Jeżeli dobrze pamiętam ,to pociąg przyjeżdał do Wadi Halfa coś we wtorek wieczorem.
pozdrawiam
massud

mojk

Post autor: mojk » 02 lut 2007, 18:17

Dzięki za informacje. Pozdrawiam.
Mike

www.afryka.org

pociag

Post autor: www.afryka.org » 03 lut 2007, 11:22

jadac pociagiem w 2003 roku mialem jechac dwa dni, a jechalem piec. ale prom rzeczywiscie czekal. wiekszosc jego pasazerow przyjezdza pociagiem. pociag jest rewelacyjny. jezeli wsiadasz w abu hamed wsiadaj na lawete albo na towarowy. nic nie musialem placic. chyba ze chcesz dusic sie w wagonach.
::>:: http://afryka.org ::>>> serwis dobrych wiadomości z Afryki ::<::

Tytus Atomicus

Re: pociag

Post autor: Tytus Atomicus » 06 mar 2008, 23:32

www.afryka.org pisze: pociag jest rewelacyjny. jezeli wsiadasz w abu hamed wsiadaj na lawete albo na towarowy. nic nie musialem placic. chyba ze chcesz dusic sie w wagonach.
Jak to? Calkiem darmowy pociag?
Pozdrav
TA

ODPOWIEDZ