Kamerun - wiza i rezerwacja hotelowa

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
awerik
Jesteś robotem?: Nie

Kamerun - wiza i rezerwacja hotelowa

Post autor: awerik » 20 sty 2012, 13:09

Wybieram się do Kamerunu, w związku z czym mam dwa pytania:

1. Ma ktoś jakieś doświadczenia z uzyskaniem wizy do Kamerun w Ambasadzie w Berlinie? Czy faktycznie możliwe jest uzyskanie wizy w ciągu jednego dnia (tzn. - odbiór tego samego dnia)?
2. Ambasada wymaga rezerwacji hotelowej, problem w tym, że znalazłem tylko jeden hotel w Jaunde który można zarezerwować przez internet, Hiltona - doba kosztuje tam ponad 200 euro. Oczywiście po wyrobieniu wizy rezerwację mogę zwrócić, ale boję się, że stracę trochę kasy na przewalutowaniu. ;) Ma ktoś jakiś pomysł na tańszą rezerwację?

Awatar użytkownika
yaho
Admin
Kontakt:

Re: Kamerun - wiza i rezerwacja hotelowa

Post autor: yaho » 20 sty 2012, 13:28

Ad.1 Jeśli tak mówią, to nie ma powodu, by temu nie wierzyć. Zadzwoniłbym tylko wcześniej, żeby nie okazało się, że akurat ktoś kto podpisuje wizy poszedł do domu.
Ad.2 Powysyłaj meile do hoteli z przewodnika - któryś powinien odpowiedzieć. Potrzebujesz papierka, na który ktoś być może raz rzuci okiem. Jak nie dostaniesz odpowiedzi z hotelu, możesz sam sobie napisać meila :wink:

kakapir

Post autor: kakapir » 18 mar 2012, 02:23

witam
Wizę do Kamerunu można uzyskać w ciągu jednego dnia. W ambasadzie w Berlinie trzeba się stawić przed południem.
Zamiast rezerwacji hotelu mozna dołączyc zaproszenie od kogoś z Kamerunu.
Kiedy zamierzasz wyjechać do Kamerunu?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
anthem
Kontakt:

Post autor: anthem » 19 mar 2012, 21:15

Info ze strony MSZ:

KAMERUN tak możliwość otrzymania wizy na granicy (należy uprzednio skontaktować się z konsulem honorowym RP w Jaunde)
jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana

Awatar użytkownika
yaho
Admin
Kontakt:

Post autor: yaho » 20 mar 2012, 08:32

KAMERUN tak możliwość otrzymania wizy na granicy (należy uprzednio skontaktować się z konsulem honorowym RP w Jaunde)
Możliwość ta nie jest taka prosta. Pani konsul mieszka w Yaounde a lotnisko jest w Douala. Sam nie przerabiałem, ale ktoś gdzieś kiedyś o tym już pisał.

kakapir

Post autor: kakapir » 20 mar 2012, 18:54

Rok temu wysłałem meila do Pani Mirosławy Etoga konsula honorowego w Yaounde. Otrzymałem odpowiedź że o wizę kameruńską należy zadbać przed przyjazdem do Kamerunu. Załatwienie wizy w Berlinie odbywa się bez problemów i szybko.

Awatar użytkownika
anthem
Kontakt:

Post autor: anthem » 13 kwie 2012, 20:47

yaho pisze:
Możliwość ta nie jest taka prosta. Pani konsul mieszka w Yaounde a lotnisko jest w Douala. Sam nie przerabiałem, ale ktoś gdzieś kiedyś o tym już pisał.
To w takim razie MSZ podaje nieprawdę?
jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana

ODPOWIEDZ