Samotna podróż przez Afrykę Zachodnią

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
alamakot
Jesteś robotem?: Nie

Samotna podróż przez Afrykę Zachodnią

Post autor: alamakot » 19 cze 2012, 18:14

Cześć wszystkim,

Jak oceniacie pomysł samotnego wyjazdu do Afryki Zach.? Zastanawiam się nad przejechaniem od Gibraltaru do Nigerii, z grubsza przez Maroko, Mauretanię, Senegal, Gwineę i potem jakoś dalej. Przewidywany termin to wrzesień-grudzień br. Samotnie już zdarzało mi się podróżować (Iran, Ameryka Pd.), jednak w Afryce jeszcze nie byłem, a jak czytam ostatnie wiadomości z regionu, to różowo to nie wygląda. Na początek najważniejsza jest dla mnie kwestia bezpieczeństwa - jak obecna sytuacja gospodarczo-polityczna przekłada się na życie samotnie podróżującego, białego europejczyka? Zauważyłem że na tym forum jest sporo doświadczonych osób, będę wdzięczny zarówno za uwagi natury ogólnej, jak również za konkretne informacje od osób, które były w tym regionie w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Z góry dzięki za pomoc
MJS

Awatar użytkownika
anthem
Jesteś robotem?: Nie
Kontakt:

Re: Samotna podróż przez Afrykę Zachodnią

Post autor: anthem » 19 cze 2012, 19:39

Jestem w Kości Słoniowej. Wszystkie państwa od Maroka są w miarę bezpieczne i nic przy zachowaniu zwykłej ostrożności nie powinno się wydarzyć. Sytuacja polityczna jest pod kontrolą. W zachodnich rejonach WKS przy granicy z Liberią możliwe ataki sił aresztowanego prezydenta, no ale ataki to nawet są w EU więc nie robiłbym z tego również sensacji. W Abidżanie od 21 do rana godzina policyjna ale jest tu bezpiecznie. Liberia mało sympatyczna i wieczorne spacery po Monrovi niewskazane.
Afryka Zachodnia nie jest tania do podróżowania, wizy średnio ponad 50€ WKS 110€ W Burkina można zrobić wizę VET! - mam najnowsze info od Japończyka:

'you can get a visa entente at "sercvice du passport" in ouagadougou which is valid for 5 countries . burkinafaso , ivory coast , togo ,benin and niger . i got one there'

Hotele są beznadziejne i drogie, transport bylejaki i cenowo zbliżony do PL
Powodzenia.
jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana

ODPOWIEDZ