motocyklem do Rwandy

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
ogorek
Jesteś robotem?: Nie

motocyklem do Rwandy

Post autor: ogorek » 20 sie 2013, 17:12

Witam wszystkich szaleńców w pozytywnym znaczeniu.Bardzo was proszę o pomoc w zorganizowaniu wszystkich potrzebnych info na temat podróży do Rwandy motocyklem od strony Senegalu.Proponowana data to pierwszy tydzień listopada powrót na karpia.
Oczywiście masę informacji jest już na forum typu wizy itp więc nie trzeba tego powielać ale interesuje mnie bardzo jakie drogi są od tamtej strony i czy da się
przejechać bo z tego co wiem to wszyscy piłują od strony Sudanu.Jeśli macie jakieś linki do stron z mapami internetowymi albo cóś to bardzo proszę o linki
Może ktoś ma ochotę się przyłączyć do mnie to chętnie będzie rażniej.Ja jestem już trochę wprawiony w wyjazdy motocyklowe ale rejony Rosja republiki
Syria{dobrze że już byłem bo teraz lypa} Iran Nord caap i takie tampierdoły ale nadzedl czas na poważne wyprawy.Serdecznie dziękuję za pomoc piszcie dzwońcie kiedy tylko macie ochotę pozdrawiam
Michał{ogórek}
meil interrecycling@op.pl
tel 880 005 506

Tler
Kontakt:

Re: motocyklem do Rwandy

Post autor: Tler » 01 wrz 2013, 15:33

Nie pomogę, nawet nie mam motocykla, ale napisz tutaj, gdy zbierzesz informację, bo z ciekawości chętnie przeczytam.
Wspieram fundację http://sztukaczlowieka.pl

Paweł

Post autor: Paweł » 11 wrz 2013, 22:43

Z Senegalu bedziesz miał problem. Oo drodze masz tereny oogarnięte wojną:

_ jak pojedziesz górą to masz Mali, Czad (niby nie wojna ale trzeba uważać), Rep. Środkowej Afryki (wojna domowa i teren działania LRA - lepiej od razu zginąć niż wpaść w ich łapy), Południowy Sudan - brak dróg, przynajmniej w porze deszczowej, konflikty, bandytyzm.
- pojedziesz dołem to trafisz na Demokratyczną Republikę KOnga - wojna domowa, zwłaszcza przy granicy z Rwandą, straszna korupcja i bandytyzm, często nieprzejezdne drogi.

Awatar użytkownika
yaho
Admin
Kontakt:

Post autor: yaho » 12 wrz 2013, 15:32

Przejazd przez DRC nie jest taki zły. Ludzie jeżdżą teraz pomiędzy Lubumbashi i Kinszasą.
A wracając do pytania, to właśnie tamtędy bym jechał: do Kinszasy, stamtąd na wschód. Wyjazd do Tanzanii gdzieś pomiędzy Bukavu a Zambią (jest kilka opcji, pamiętam parę relacji z tych stron). A z Tanzanii do Rwandy już prosto.

Paweł

Post autor: Paweł » 12 wrz 2013, 18:57

Tylko z Lumumbashi do Bukavu jeszcze kawał drogi i już wojna w Kivu. Co prawda Kivu Południowe jest lepsze niż Kivu Północne gdzie jest teraz bardzo ostro, ale Południowego też nie polecam. Jeśli już się uprzesz i pojedziesz, do lepiej chyba nie do Bukavu tylko sprawdzić skąd bliżej Lumumbashi idzie prom do tanzańskiej Kigomy. No i potem to już luzik. A z resztą z Kinszasy do Lumumbashi to trochę dookoła, i po drodze też trzeba stale sprawdzać gdzie się mogą uaktywniać różne bojówki (np. Mayi-Mayi).

Natomiast Rwandę naprawdę polecam na zwiedzanie. Prynajmniej póki co.

ODPOWIEDZ