Malawi Zambia 2013 - W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
Gerber
Jesteś robotem?: Nie
Kontakt:

Malawi Zambia 2013 - W drodze na najwyższe szczyty Afryki

Post autor: Gerber » 28 paź 2013, 09:23

Tydzień temu wróciłem z Malawi i Zambii.

Jezioro Malawi, Liwonde National Park, Mulanje Mountains, Mafinga Hills, słonie, ptaki, hipopotamy, fantastyczni ludzie, nie skażone masową turystyką rejony w najoryginalniejszej Afryce.
Do jedzenia myszy, ptaszki, krowia skóra, koniki polne, latające mrówki, małpy, kozie głowy w miejscach, gdzie nie można już nawet znaleźć ryżu, sztućców i miejsca noclegowego.
A do tego prawdziwie afrykańskie wynalazki...

Najwyższą górę Malawi - Sapitwa Peak (3001 m n.p.m.) w Mulanje Mountains zdobyłem w środę - 16 października.
Najwyższą górę Zambii - nienazwany wierzchołek w Górach Mafinga na granicy Malawi i Zambii zdobywałem 6 października.
3 razy. 3 różne góry. Na wszelki wypadek, bo nikt tam nie wie, który szczyt jest w Malawi, który w Zambii, a tymbardziej który jest najwyższy.
Do tej pory nie wiem, czy byłem na właściwej górze. I chyba długo będę czekał na potwierdzenie tej informacji.
Czekam na przesłanie z Malawi dokładnego, aktualnego przebiegu granicy pomiędzy tymi krajami.
Nie jest to takie proste, bo granica zmieniła się na miesiąc przed moim wyjazdem i na razie chyba nigdzie nie jest dostępna

Jeśli chcecie spędzić chwilę w miejscach, które odwiedziłem zapraszam na moją stronę http://www.stronagerbera.pl do galerii "MALAWI ZAMBIA 2013"
Zapraszam na stronę!

Ps.
Na pisemną relację i pokaz slajdów z wyjazdu przyjdzie jeszcze chwilę poczekać.
Mam nadzieję, że uda się poprowadzić pokaz w jakimś fajnym miejscu jeszcze w tym roku.
Warto poczekać. Dam znać.

ODPOWIEDZ