Angola delegalizuje islam

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
Tytus Atomicus

Angola delegalizuje islam

Post autor: Tytus Atomicus » 25 lis 2013, 17:58

http://www.rp.pl/artykul/69992,1067560- ... islam.html
Artykuł imho demagogiczny, ale fakt jest faktem zdaje się - nawet w wikipedii jest już wzmianka. Wygląda na to, że Angola w jakąś złą stronę idzie, jeśli chodzi prawa człowieka.
TA

Mokwin
Jesteś robotem?: Nie

Re: Angola delegalizuje islam

Post autor: Mokwin » 30 lis 2013, 23:01

Tytus Atomicus pisze:Artykuł imho demagogiczny,
Ale o co chodzi z ta demagogią? Widziałeś źródło? Jest wzięte żywcem z israelnationalnews.com
Nastąpiło jakieś nagięcie faktów? Raczej nie, niestety.
Co do całej akcji - możliwe, że pan prezydent LEGALNIE WYBRANY w wyborach 2012 roku, ma jednak jakieś problemy i szuka kozła ofiarnego. Możliwe jest też jednak, że wie więcej od nas i nie chce mieć jakiegoś Boko Haram czy innej piątej kolumny.

P.S. Jak czytam o prawach człowieka, to mi się wywraca coś w żołądku. Ludzkość parę tysiącleci radziła sobie bez tych praw, i nie miała takich problemów jak teraz, po prostu zachowując zdrowy rozsądek.

Tytus Atomicus

Post autor: Tytus Atomicus » 01 gru 2013, 18:05

Mokwin pisze:
Tytus Atomicus pisze:Artykuł imho demagogiczny,
Ale o co chodzi z ta demagogią? Widziałeś źródło? Jest wzięte żywcem z israelnationalnews.com
No właśnie to, że podstawą artykułu nt spraw wewnętrznych Angoli są wypowiedzi izraelskiego ambasadora w USA - w żadnym stopniu nie jest dla mnie wiarygodne.
Nastąpiło jakieś nagięcie faktów? Raczej nie, niestety.
A, tego właśnie nie wiem.
Co do całej akcji - możliwe, że pan prezydent LEGALNIE WYBRANY w wyborach 2012 roku, ma jednak jakieś problemy i szuka kozła ofiarnego. Możliwe jest też jednak, że wie więcej od nas i nie chce mieć jakiegoś Boko Haram czy innej piątej kolumny.
Zgoda - to wszystko są spekulacje. Ale skłonny jestem przychylić się do pierwszej opcji.
Na dodatek to drugie jest przecież stosowaniem odpowiedzialności zbiorowej w czystej postaci. Przypomina mi to delegalizację katolicyzmu w Anglii kilka wieków temu.
Albo choćby regulacje prawne obowiązujące we współczesnej Arabii Saudyjskiej.

P.S. Jak czytam o prawach człowieka, to mi się wywraca coś w żołądku. Ludzkość parę tysiącleci radziła sobie bez tych praw, i nie miała takich problemów jak teraz, po prostu zachowując zdrowy rozsądek.
E, mam inne zdanie. Nie miała problemów???? Raczysz żartować. Historia ludzkości to ciągłe problemy...
Jak chcesz żyć w sposób tradycyjny, droga wolna.
Zresztą, zawsze możesz przyłączyć się do mormonów albo mennonitów. Albo, po całkowitej zmianie wyznania wyemigrować do Arabii Saudyjskiej.
TA

Mokwin
Jesteś robotem?: Nie

Post autor: Mokwin » 02 gru 2013, 17:15

Mokwin pisze:Zresztą, zawsze możesz przyłączyć się do mormonów albo mennonitów. Albo, po całkowitej zmianie wyznania wyemigrować do Arabii Saudyjskiej.
No, to teraz pojechałeś... Francja, Anglia, Polska lat 20/30 nie były miejscem do życia? Były gorsze niż dzisiaj? A Rosja, jest lepsza w epoce Praw Człowieka?

Tytus Atomicus

Post autor: Tytus Atomicus » 02 gru 2013, 17:41

Mokwin pisze:
Mokwin pisze:Zresztą, zawsze możesz przyłączyć się do mormonów albo mennonitów. Albo, po całkowitej zmianie wyznania wyemigrować do Arabii Saudyjskiej.
No, to teraz pojechałeś... Francja, Anglia, Polska lat 20/30 nie były miejscem do życia? Były gorsze niż dzisiaj? A Rosja, jest lepsza w epoce Praw Człowieka?
No, zależy dla kogo były lepsze. Jak np. urodziłeś się kobietą, w biednej robotniczej rodzinie, to chyba niespecjalnie.

A koncepcja 'praw człowieka' to oczywiście nie jest wynalazek dopiero XXI wieku, ale w praktyce dobrze nie było.
Ale wydaje mi się, że dopiero teraz idzie to w dobrym kierunku.
TA

ODPOWIEDZ