Strona 1 z 1

OPTI-MAL przenośny test na malarię

: 30 gru 2011, 20:19
autor: magicbrother
Witam. Mam do odsprzedania 4 przenośne testy na malarię wyprodukowane przez szwajcarską firmę Diamed. Zostały niewykorzystane podczas wyjazdu, zakupione w połowie marca tego roku, przechowywane ze szczególną dbałością by się nie przegrzały (włącznie z przetrzymywaniem w termosie z lodem). Pojedynczy test ma wielkość batonika i jest bardzo lekki. Różnicuje szczep falciparum od pozostałych mniej niebezpiecznych co pozwala podjąć adekwatne działania. Zalecany jest także do potwierdzenia skuteczności leczenia. Polecam dla osób rezygnujących z profilaktyki przeciwmalarycznej, która nie jest obojętna dla zdrowia, szczególnie podczas dłuższych wyjazdów, a także dla osób wybierających się w miejsca gdzie dostęp do opieki medycznej jest utrudniony, lub gdzie jest ona wątpliwej jakości.

Najlepiej zapoznać się z opisem samego producenta:

http://www.diamed.ch/content.aspx?id=18&nav=products

Jest też w internecie sporo artykułów na ten temat. Na życzenie mogę odszukać polską wersję opisu/instrukcji.

cena 35zł za sztukę, posiadam cztery sztuki

odbiór preferowany osobisty na terenie Częstochowy, i może Krakowa.

Mogę wysłać, ale po uzgodnieniu tego z kupującym (nie jest mi znany wpływ temperatur ujemnych na test, a zawiera on małą plastikową buteleczkę z odczynnikiem). Waga jednego opakowania to około 30dkg. Wymiary około 2 x 3 x 14 cm.

Do puki się nie sprzedadzą testy do znalezienia na allegro pod tą nazwą co w temacie.

kontakt: kakilambe@gazeta.pl

Życzę udanych i bezpiecznych podróży w nowym roku.

Re: OPTI-MAL przenośny test na malarię

: 11 lut 2012, 12:01
autor: pisii35
a czy taki test jest niezbędnym elementem wyposażenia podczas podróży w Afryce?

Re: OPTI-MAL przenośny test na malarię

: 18 maja 2012, 11:13
autor: anthem
magicbrother pisze: zakupione w połowie marca tego roku, przechowywane ze szczególną dbałością by się nie przegrzały (włącznie z przetrzymywaniem w termosie z lodem).
No wszystko fajnie, ale jak taki test zabrać ze sobą w tropiki skoro wymaga przetrzymywania w termosie z lodem??? :D :D :D :D :D

Re: OPTI-MAL przenośny test na malarię

: 07 lut 2014, 15:15
autor: magicbrother
Witam

W związku z tym, że cały czas otrzymuję pytania o testy, pomimo że nie są już dostępne w aukcji, po pierwsze proszę mi wybaczyć, że nie zdezaktualizowałem ogłoszenia, co niniejszym czynię - OGŁOSZENIE NIEAKTUALNE.

anthem - Testy, jak i inne lekarstwa, w tym przypadku przechowywane były w dużym termosie na jedzenie, zawinięte w wodoszczelny plastik, zasypane/pływające w lodzie. Ponieważ Europę opuszczaliśmy zimą, termos był zawinięty w śpiwory, kurtki, i schowany pod gratami za siedzeniem. Niemniej jednak raz na kilka dni konieczne było znalezienie lodu na pustyni. Było to nieocenione zaspokojenie mojej potrzeby absurdu:) Ale gdyby ktoś wpadł na podobny, genialny pomysł, informuję że istnieją lodówki samochodowe zasilane z gniazdka zapalniczki - nudniejsze, ale mniej wymagające.

pissii35 - Nie, test nie stanowi niezbędnego wyposażenia. Praktycznie cały jego skład zależy od konkretnej wyprawy, jej celów, formy, etc.

Pozdrawiam, i życzę bezpiecznych podróży

Re: OPTI-MAL przenośny test na malarię

: 01 sie 2014, 11:18
autor: krokodyl
Oddam sprawdzony test na malarie z dodatkami, spreye, kremy odstraszajace komary itp.
kontakt- bryzdzikslawek@op.pl

Re: OPTI-MAL przenośny test na malarię

: 29 sty 2015, 05:04
autor: Dalinda
Jest to wyjątkowo przyzwoity i OK po ... ty pokręcił umieszczenie go .... dzięki znaczne środki na umieszczenie go .... !! :roll: 8) :P