Brave Festival we Wrocławiu

Afrykańskie rytmy, imprezy, filmy, książki i paciorki
Skee

Brave Festival we Wrocławiu

Post autor: Skee » 23 maja 2009, 11:39

Witam wszystkich na forum :)

Napisałam o tym już na forum Afryka.org, to uznałam, że was to w równym stopniu zainteresuje :) Myślę, że po zeszłorocznej edycji wiecie, o czym to jest. Niewtajemniczonych odsyłam do strony festiwalu: Brave Festival. W tym roku też nie zabraknie gości z Afryki, dla przykładu (wzięte ze strony): grupa Gogo Milungu Group odprawiająca tanzański rytuał obłaskawienia, koncert artystek z Algierii grających głównie na imzadzie "sekretną muzykę kobiet z ludu Tuaregów", przedstawienie Alhellil w wykonaniu pieśniarzy z regionu Gourara w Algerii no i dzieci z Ugandy i Rwandy (prawdopodobnie koncert w połączeniu ze spektaklem). A oprócz tego oczywiście będą przedstawiciele i innych tradycji ;)

Ja myślę, że warto pójść, zwłaszcza że jest bardzo duży wybór (festiwal trwa od 3 do 11 lipca). Biletów jeszcze nie ma, ale nie powinno być drogo (w zeszłym roku nie było ;)).

Skee

Re: Brave Festival we Wrocławiu

Post autor: Skee » 27 cze 2009, 11:48

Brave Kids
Dziecięca sztuka, która zmienia

Tegoroczny Brave Festival wzbogaci się o nowy element - sztukę prezentowaną przez dzieci. W ramach Brave Kids, bo taką nazwę nosi projekt, we Wrocławiu wystąpią grupy z Ugandy, Rwandy i Nepalu. Występy Brave Kids odbędą się w dniach 4-6 lipca 2009 r.

Obrazek

Brave Festival to wydarzenie, którego ideą jest prezentowanie ginących i nieznanych w szerokich kręgach kultur. Od 5 lat odważnie prezentuje rytuały, obrzędy i wierzenia ludzi z najdalszych, zapomnianych zakątków świata. W tym roku organizatorzy postanowili pokazać także sztukę dziecięcą - najmłodszych wykluczonych społecznie, sierot, ofiar waśni polityczno-społecznych i głodu. Trzy grupy z Afryki i Azji zaprezentują swoją sztukę oraz przygotują wspólny występ zwieńczający festiwal.
  • Grupa dzieci z Nepalu pod opieką międzynarodowej fundacji ROKPA przedstawi spektakl pt. Od bezdomności do samodzielności. Występ zobrazuje historię ich życia w Himalajach i drogę, którą przeszły od samego dołu hierarchii społecznej - żebrujących dzieci ulicy. Udział w festiwalu pozwala im na otrzymanie statusu artysty i osiągnięcie, choćby na chwilę, wyższego miejsca w nepalskiej drabinie społecznej.
  • Breakdance Project Uganda zaprezentuje pokaz popularnego tańca nowoczesnego. Misją breakdancerów z Afryki jest pokonywanie barier pomiędzy zwaśnionymi plemionami w swoim państwie, poprzez wspólny, ponadplemienny taniec. Kultywowanie jednej z kilkudziesięciu tradycji w kraju mogłoby przez inną grupę etniczną zostać uznane za prowokację, natomiast breakdance jest uniwersalnym narzędziem przekazywania wartości zarówno w Ugandzie jak i na całym świecie.
  • Mizero Children of Rwanda to z kolei ambasadorzy pokoju w Afryce. Trawiona wojnami domowymi Rwanda jeszcze niedawno tonęła we krwi. Teraz ocalali ludzie są wobec siebie nieufni, chowają urazę i żywią nienawiść. Ocalałe w trakcie ludobójstwa sieroty, prowadzone przez Jean'a Paul'a Samputu, laureata nagrody Ambasadora Pokoju 2007 przyznanej przez Uniwersalną Federację Pokoju, podróżują po całej Afryce i głoszą poprzez sztukę, że jedynym środkiem prowadzącym do pokoju jest przebaczenie i miłosierdzie. W tym roku swoje Pieśni wybaczenia zaśpiewają w Polsce.
Tegoroczny Brave to ważne wydarzenie dla osób wrażliwych społecznie oraz poszukiwaczy nieznanych rytuałów i wierzeń. Możemy się spodziewać nie tylko zaskakujących spektakli, ale przede wszystkim szczerości i autentyczności wykonania oraz niezapomnianych spotkań z gośćmi z najdalszych zakątków świata.

Program Brave Kids:
04.07.2009, sobota 05.07.2009, niedziela 06.07.2009, poniedziałek
Sprzedaż biletów i karnetów na festiwal już trwa! Można je kupić poprzez oficjalną stronę internetowej rezerwacji biletów oraz TicketPro. Znajduje się tam również przegląd wydarzeń festiwalowych, instrukcja zakupu online, a także wykaz punktów sprzedaży biletów.
Linki:
Obrazek /Oficjalna strona festiwalu
Obrazek /Internetowa rezerwacja biletów
Obrazek /Blog Brave’u - festiwal od środka / na bieżąco
Obrazek /brave.event na last.fm
Obrazek /brave na myspace.com

Obrazek

ODPOWIEDZ