sytuacja w egipcie

Wszystko o podróżowaniu przez kontynent
moniq
Jesteś robotem?: Nie

sytuacja w egipcie

Post autor: moniq » 24 cze 2012, 16:17

Witam,
we wrześniu planuję podróż do Tanzanii, przez Egipt, znalazłam dość tanie bilety 2500 w dwie strony, ale przez Egipt, linie AirEgipt. Jak wygląda sytuacja w tym kraju oraz same linie lotnicze, polecacie czy raczej ryzyko? Z góry dzięki za odp.

S_i_m_o_n

Re: sytuacja w egipcie

Post autor: S_i_m_o_n » 24 cze 2012, 21:37

Witaj,
Jeżeli chodzi i linie Egyptair, to są wg mnie solidne. Opóźnień nie miałem,
dodatkowych problemów również. Jedzenie dość podłe.
Miałem chyba 3h na przesiadkę w Kairze, więc piramidy widziałem z okienek
samolotu. Więc sądzę, że nawet jak będzie wrzało na ulicach, to nawet się o tym nie dowiesz.
No chyba, że chcesz przy okazji zobaczyć trochę Kairu, to oddaje głos innym...

Pzdr
Simon

moniq

Post autor: moniq » 25 cze 2012, 10:58

Dzięki za info. Mam ok 18h postoju w Kairze, więc jest trochę czasu aby lotnisko opuścić i przespacerować się po mieście, bo nigdy w Egipcie nie byłam. Lotnisko blisko miasta? Ile trwa dojazd do centrum? Jakaś wiza potrzebna, czy coś w tym stylu?

Awatar użytkownika
yaho
Admin
Kontakt:

Post autor: yaho » 25 cze 2012, 13:47

Wizę można kupić na lotnisku (chyba 15-20 dolarów), ale upewnij się najpierw z liniami lotniczymi, czy taki stop-over jest możliwy. Parę razy leciałem przez Kair i tranzyt wygląda trochę inaczej niż np. w Europie - gdy leciałem, tranzytowym zabierali paszporty i spędzali do oddzielnej hali, gdzie czekało się na następny lot. Jak uda Ci się wydostać z lotniska, bardzo blisko jest przystanek autobusowy, skąd jeździ się do centrum (nie pamiętam numerów, są zdaje się dwa autobusy w tym kierunku). Na dojazd w dzień zakładałbym półtorej godziny w jedną stronę (łącznie z czekaniem na autobus). Załóż też z godzinkę na wizę i wyjście z lotniska.

S_i_m_o_n

Post autor: S_i_m_o_n » 26 cze 2012, 17:36

Faktycznie, kierowali nas w konkretną cześć lotniska. Ale paszportów nie zabierali.

Tytus Atomicus

Post autor: Tytus Atomicus » 27 cze 2012, 00:08

Ja dwa lata temu (luty 2010) wracalem EgyptAir z Chartumu przez Kair. AFAIR paszportu mi nie zabierano, nikt mnie nie koncentrowal w jakims konkretnym miejscu lotniska, ale i sam nie mialem zamiaru opuszczac 'strefy bezclowej'. Wizy w zwiazku z tym nie musialem wykupywac...
Na linie EgyptAir nie narzekam, ale ja lecialem business class.
Jak sie zdecydujesz wyjsc na miasto, to wez ze soba jakis przewodnik, bo miasto duze. No i pamietaj, zeby nie wracac na ostatnia chwile...
TA

moniq

Post autor: moniq » 30 lip 2012, 12:21

Dzięki za odpowiedź, ostatecznie mam 30h!!! oczekiwania w Kairze, to zbyt dużo i zbyt mało:>, myślicie, ze co warto zobaczyć w te kilka godzin? A także może polecacie jakiś hotel niedrogi i bezpieczny przy lotnisku?

ODPOWIEDZ