Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj
Wiadomości: 1752
<<< strona 1 z 251 >>>

Demokratyczna Republika Kongo

Niespokojnie w Beni

Czerwiec 2017, BBC

Ponownie doszło do starć armii kongijskiej z rebeliantami Mai Mai w Beni i okolicach. Rebelianci zaatakowali między innymi szkołę, więzienie, posterunek policji i urząd miasta.

Mali

Atak pod Bamako

Czerwiec 2017, BBC

Islamiści zaatakowali luksusowy ośrodek turystyczny Le Campement Kangaba na wschodnich przedmieściach Bamako. Zginęło dwóch gości oraz czterech napastników.

Sudan Południowy

Zasadzka na drodze

Czerwiec 2017, News24

Niezidentyfikowani sprawcy ostrzelali konwój podróżujący główną drogą z Dżuby do Ugandy. Jest to już drugi tego typu atak w tym miesiącu.

Somalia

Ataki al-Shabab

Czerwiec 2017, News24

Milicje al-Shabab zaatakowały bazę wojskową w Puntlandzie, około 100 km na zachód od Bossaso, zabijając kilkadziesiąt osób. Ponadto, związani z tą grubą zamachowcy samobójcy zaatakowali restaurację Pizza House oraz posterunek policji w Mogadiszu.

Nigeria

Zamach w Maiduguri

Czerwiec 2017, News24

Trzynaście osób zginęło w czterech eksplozjach zamachowców samobujców w Maiduguri. Wśród celów ataków był meczet i instytut badawczy.

Sudan

Cholera w Chartum

Czerwiec 2017, allAfrica

W stolicy Sudanu odnotowano ponad sto przypadków zachorowań na cholerę, z których dwa były śmiertelne.

Mozambik

Wizy na granicy

Czerwiec 2017, allAfrica

Mozambik wprowadził możliwość zakupu wizy turystycznej na większości przejść granicznych, w ty na lotnisku i w porcie Maputo, Ressano Garcia, Goba, Ponto D'ouro, Giriyondo, lotniskach Vilanculos, Inhambane, Beira, Pemba i Nampula. Wizy kosztują 50 dolarów i są ważne 30 dni.

^^^
<<< strona 1 z 251 >>>