Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj
Wiadomości: 1725
<<< strona 1 z 247 >>>

Gambia

Wybory prezydenckie

Grudzień 2016, BBC

Yahya Jammeh przegrał wybory prezydenckie, które wygrał kandydat opozycji Adama Barrow. Piastujący ten urząd od 22 lat Jammeh początkowo uznał wynik wyborów, by po kilku dniach zmienić zdanie i anulować całe wybory.

Ghana

Akufo-Addo prezydentem

Grudzień 2016, BBC

Wybory prezydenckie w Ghanie wygrał kandydat opozycji Nana Akufo-Addo. Ustępujący prezydent uznał wynik wyborów.

Nigeria

Zamach w Madagali

Grudzień 2016, BBC

Zamachowcy-samobójcy detonowali ładunki wybuchowe na bazarze w Madagali na północnym-wschodzie kraju. Zginęło co najmniej 30 osób.

Libia

Walki w Trypolisie i Syrcie

Grudzień 2016, BBC

W Trypolisie doszło do najcięższych od dwóch lat starć, w których walczyły konkurujące z sobą milicje - walki koncentrują się w południowej części miasta. Tymczasem bojownicy wspierający rząd jedności przejęli kontrolę nad Syrtą, która znajdowała się do tej pory w rękach Państwa Islamskiego.

Zimbabwe

Nowa waluta

Listopad 2016, BBC

Po siedmiu latach przerwy, w których Zimbabwe nie posiadało własnej waluty (dolar Zimbabwe utonął w hiperinflacji), rząd wprowadził bony, których nominał w dniu emisji został związany z dolarem amerykańskim.

Uganda

Krwawe starcia w Kasese

Listopad 2016, News24

Wojska rządowe użyły siły do rozbrojenia królewskiej straży, oskarżanej o przynależność do separatystycznych milicji. W Kasese mieści się siedziba Królestwa Rwenzururu, które aspiruje do autonomii. Walki pochłonęły około 60 ofiar, król Rwenzururu został aresztowany i przewieziony do Kampali.

Burkina Faso

Uwaga na dengę

Listopad 2016, BBC

W Burkinie odnotowuje się wzmożone zachorowania na przenoszoną przez komary dengę. Dotychczas zanotowano 2 000 przypadków, z których 20 zakończyło się zgonem. Choroba zwykle nie jest śmiertelna.

^^^
<<< strona 1 z 247 >>>