Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj
Wiadomości: 1763
<<< strona 1 z 252 >>>

Egipt

Ceny w górę

Sierpień 2017, News24

Rząd podniósł ceny biletów komunikacji miejskiej w Kairze o 50% Od teraz przejazd krótkiego odcinka kosztuje 1 funta a dłuższego 2.5 funtów. Dzień wcześniej podrożała woda.

Rwanda

Kagame po raz trzeci

Sierpień 2017, BBC

Urzędujący prezydent, Paul Kagame, z 98% poparciem wygrał wybory prezydenckie. Kagame jest prezydentem Rwandy od 17 lat.

Erytrea

Asmara na liście Unesco

Lipiec 2017, News24

Stolica Erytrei znalazła się na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości. Obradujący w Polsce komitet Unesco docenił w ten sposób XIX wieczną, modernistyczną architekturę Asmary.

Lesotho

e-Wizy

Lipiec 2017, allAfrica

Od lipca wizy turystyczne Lesotho można uzyskać również drogą elektroniczną, na stronie evisalesotho.com. Cały proces trwa 48 godzin, uzyskaną w ten sposób wiza jednokrotna kosztuje 150 dolarów (250 za wizę wielokrotną). Do tej pory, za wizę uzyskaną na przykład w ambasadzie Lesotho w Berlinie płaciło się 50 euro.

Kenia

Godzina policyjna w Lamu

Lipiec 2017, Al Jazeera

Po ataku milicji al-Shabab na dwie wioski pod Lamu, w których zginęło dziewięć osób, władze wprowadziły godzinę policyjną. Ograniczenia w podróżowaniu zostały wprowadzone na okres trzech miesiący w dystryktach Lamu, Garissa i Tana River i obowiązują od godziny 18:30 do 6:30.

Egipt

Nożownik w Hurghadzie

Lipiec 2017, BBC

Dwóch niemieckich turystów zginęło, czterech innych zostało rannych w ataku nożownika w Hurghadzie. Celem ataku nożownika były hotele Zahabia i Sunny Days El Palacio.

Kamerun

Zamachy na północy

Lipiec 2017, News24

Dwóch powiązanych z Boko Haram zamachowców-samobójców detonowało ładunki na bazarze w Waza, w pobliżu granicy z Nigerią. Zginęło czternaście osób.

^^^
<<< strona 1 z 252 >>>