Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Senegal

Wiadomości: 38
<<< strona 1 z 6 >>>

Blokada Internetu

Luty 2024, BBC

Po przełożeniu na 15 grudnia mających się odbyć za trzy tygodnie wyborów prezydenckich na ulice Dakaru wyszli protestujący zwolennicy opozycji. Rząd zablokował w całym kraju dostęp do Internetu oraz jedyny kanał telewizji niepublicznej.

Ograniczenia Internetu

Lipiec 2023, Al Jazeera

W związku z postawieniem w stan oskarżenia lidera opozycji, w Senegalu tymczasowo wstrzymano dostarczanie Internetu drogą mobilną.

Niespokojnie w Dakarze

Czerwiec 2023, Al Jazeera

W wyniku skazania lidera opozycji Ousmane Sonko jego zwolennicy wyszli na ulice. W starciach z policją w Dakarze zginęło 15 osób. W kraju został tymczasowo zablokowany dostęp do mediów społecznościowych (Whatsapp, Facebook, Instagram, Messenger, Telegram). Sonko został skazany za korupcję na dwa lata więzienia, jest głównym kandydatem opozycji w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 2024 rok.

Porozumienie pokojowe

Sierpień 2022, BBC

Prezydent Senegalu podpisał porozumienie pokojowe z rebeliantami z prowincji Casamance, dające szanse na zakończenie trwającego od 1982 roku konfliktu.

Puchar Narodów Afryki

Luty 2022, BBC

Senegal zdobył Puchar Narodów Afryki w piłce nożnej, pokonując w finale Egipt. Następne rozgrywki odbędą się w 2023 roku w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Nowy meczet

Wrzesień 2019, BBC

W dzielnicy Colobane Dakaru otwarto największy w Afryce Zachodniej meczet - Massalikul Jinaan. Z meczetu może korzystać 30.000 wiernych.

Macky Sall wygrywa wybory

Luty 2019, BBC

Urzędujący prezydent - Macky Sall - wygrał wybory prezydenckie i pozostanie na tym stanowisku na drugą, pięcioletnią kadencję.

^^^
<<< strona 1 z 6 >>>