Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Maroko

Wiadomości: 19
<<< strona 1 z 3 >>>

Covid-19

Kwiecień 2020, BBC

Od 7 kwietnia obowiązuje nakaz używania poza domem masek ochronnych twarzy. Za złamanie nakazu grozi kara więzienia do trzech miesięcy i grzywna w wysokości do 130 dolarów. Z powodu wirusa Marokańczycy mogą opuszczać domy tylko w celu zakupu żywności lub wyjścia do apteki.

Morderstwo na Tubkalu

Grudzień 2018, BBC

Dwie europejskie turystki zostały zamordowane podczas biwakowania w okolicach Imlil pod Tubkalem. Sprawcy, których szybko schwytano, inspirowali się islamskim ekstremizmem.

Uwaga na wściekliznę

Listopad 2018, BBC

Brytyjski turysta zmarł na wściekliznę, którą zaraził się w Maroku po ugryzienia przez kota.

Zmiana czasu

Październik 2018, BBC

Maroko zrezygnowało z stosowania czasu zimowego. Przez cały rok będzie obowiązywał czas letni UTC+1.

Zamach w Marakeszu

Maj 2011, Al Jazeera

Kilkanaście osób zginęło, w tym kilku turystów, w ataku bombowym na restaurację Argana przy słynnym placu Jemaa el-Fna. Do zamachu przyznali się islamscy fundamentaliści.

Demonstracja w Casablance

Marzec 2011, Al Jazeera

Kilkaset osób protestowało w Casablance domagając się reform politycznych. Demonstracja została stłumiona przez policję.

Puchar Narodów w Maroku

Luty 2011, BBC

W 2015 roku finały Pucharu Narodów Afryki odbędą się w Maroku. Najbliższe rozgrywki, w 2012 roku organizują wspólnie Gabon i Gwinea Równikowa.

^^^
<<< strona 1 z 3 >>>