Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Namibia

Wiadomości: 7
<<< strona 1 z 1 >>>

Condorem do Windhuk

Listopad 2014, News24

Niemieckie linie lotnicze Condor rozpoczęły regularne przeloty z Frankfurtu do Windhuk. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu.

Powodzie na północy

Marzec 2011, BBC

Po obfitych deszczach rzeki na północy Namibii wystąpiły z brzegów. Najgorsza sytuacja jest w okolicach miasta Oshakati. Prezydent Pohamba ogłosił stan wyjątkowy.

Air Namibia zawiesza loty

Maj 2009, Reuters

Kryzys dosięgł narodowego przewoźnika Namibii - Air Namibia. Od czerwca firma zawiesza bezpośrednie połączenia z Londynem. Połączenie z Frankfurtem zostało jednak zachowane.

Nowe przejście graniczne

Październik 2007, allAfrica

Otwarto nowe przejście graniczne, łączące Park Narodowy Richtersveld w RPA i Rezerwat Ai-Ais w Namibii. Przejście mieści się w Sendelingsdrift.

Na diuny z permitem

Kwiecień 2007, allAfrica

Ministerstwo Turystyki wprowadziło obowiązek posiadania pozwoleń (permitów) na wjazd do rezerwatu natury Walvis Bay. Pozwolenia można zdobyć w Walvis Bay i Swakopmund.

Ulewne deszcze

Luty 2006, News24

Z powodu tropikalnych ulew, główna droga z RPA do Windhoek została tymczasowo odcięta. Całkowicie pod wodą znalazło się miasto Mariental na południu kraju.

Groźna Zambezi

Kwiecień 2004, IRIN

Po ulewnych deszczach, poziom rzeki Zambezi utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Woda sięgnęła przedmieść stolicy regionu - Katima Mulilo.

^^^
<<< strona 1 z 1 >>>