Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Republika Południowej Afryki

Wiadomości: 15
<<< strona 1 z 3 >>>

Cyril Ramaphosa prezydentem

Luty 2018, BBC

Po złożeniu rezygnacji przez Jacoba Zumę, prezydentem RPA został Cyril Ramaphosa. Zuma ustąpił po naciskach partii ANC, w wyniku oskarżeń korupcyjnych. Prezydenta w RPA wybiera parlament, zostaje nim z reguły lider rządzącej partii.

Samolotem na Św. Helenę

Październik 2017, BBC

Linie lotnicze Airlink zaingurowały regularne połączenie lotnicze na Wyspę Świętej Heleny. Loty będą wykonywane z Johannesburga z przystankiem w Windhuk (Namibia). Do tej pory na wyspę można było dopłynąć tylko płynącym 6 dni promem (połaczenie to zostanie zawieszone w lutym 2018 roku).

Napad na turystów

Wrzesień 2017, BBC

Grupa 36 holenderskich turystów została ograbiona, gdy ich autokar został napadniędy przez przebranych za policjantów bandytów. Do napadu doszło zaraz po przylocie turystów do RPA, na drodze z lotniska O.R Tambo do hotelu w Johannesburgu.

Restrykcje związane z Ebolą

Sierpień 2014, BBC

RPA wprowadziła zakaz wjazdu na teren kraju podróżnych przyjeżdżających z Gwinei, Sierra Leone i Liberii.

Opłaty na drogach w Gauteng

Grudzień 2013, BBC

Na części dróg wokół Johannesburga wprowadzono system opłat „e-toll” - płatna jest obwodnica miasta oraz autostrada do Pretorii. System opiera się na automatycznym odczycie numerów rejestracyjnych. Przejazd z Johannesburga do Pretorii kosztuje 40 randów. Więcej na stronie www.sanral.co.za.

Puchar Narodów Afryki 2013

Sierpień 2011, BBC

Z powodu libijskiej rewolucji rozgrywki o Puchar Narodów Afryki w 2013 roku zostaną rozegrane w RPA.

Szybki pociąg z Johannesburga do Pretori

Sierpień 2011, BBC

Od teraz z Johannesburga do Pretorii można pojechać szybkim pociągiem Gautrain. Przejazd 54 km zajmuje pół godziny. Więcej na stronie Gautrain.

^^^
<<< strona 1 z 3 >>>