Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Republika Południowej Afryki

Wiadomości: 18
<<< strona 1 z 3 >>>

Covid-19

Marzec 2020, BBC

Od 27 marca w RPA obowiązuje zakaz wychodzenia z domu. Wcześniej, by uchronić się przed epidemią rząd zamknął granice kraju. W kraju rozpętała się gorączka zakupów produktów pierwszej potrzeby - z domu będzie można wyjść tylko po artykuły spożywcze, do apteki lub do pracy. Zamknięto również parki narodowe.

Zamieszki w Johannesburgu

Wrzesień 2019, BBC

Kilkadziesiąt osob aresztowano podczas zamieszek na tle ksenofobicznym w Johannesburgu. Uczestnicy zajść plądrowali sklepy i podpalali samochody.

Cyril Ramaphosa oficjalnie prezydentem

Maj 2019, BBC

Lider Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC), Cyril Ramaphosa, wygrał wybory prezydenckie. Ramaphosa pełnił tą funkcję z urzędu od 2018 roku, po ustąpieniu oskarżonego o korupcję Jakoba Zumy.

Cyril Ramaphosa prezydentem

Luty 2018, BBC

Po złożeniu rezygnacji przez Jacoba Zumę, prezydentem RPA został Cyril Ramaphosa. Zuma ustąpił po naciskach partii ANC, w wyniku oskarżeń korupcyjnych. Prezydenta w RPA wybiera parlament, zostaje nim z reguły lider rządzącej partii.

Samolotem na Św. Helenę

Październik 2017, BBC

Linie lotnicze Airlink zaingurowały regularne połączenie lotnicze na Wyspę Świętej Heleny. Loty będą wykonywane z Johannesburga z przystankiem w Windhuk (Namibia). Do tej pory na wyspę można było dopłynąć tylko płynącym 6 dni promem (połaczenie to zostanie zawieszone w lutym 2018 roku).

Napad na turystów

Wrzesień 2017, BBC

Grupa 36 holenderskich turystów została ograbiona, gdy ich autokar został napadniędy przez przebranych za policjantów bandytów. Do napadu doszło zaraz po przylocie turystów do RPA, na drodze z lotniska O.R Tambo do hotelu w Johannesburgu.

Restrykcje związane z Ebolą

Sierpień 2014, BBC

RPA wprowadziła zakaz wjazdu na teren kraju podróżnych przyjeżdżających z Gwinei, Sierra Leone i Liberii.

^^^
<<< strona 1 z 3 >>>