Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Demokratyczna Republika Kongo

Wiadomości: 140
<<< strona 1 z 20 >>>

Covid-19

Marzec 2020, BBC

Prezydent Tshisekedi ogłosił zamknięcie wszystkich granic kraju. Dodatkowo, w celu zapobieżniu rozprzestrzeniania się epidemii zamknął dostęp do stolicy kraju, Kinszasy.

Muzeum narodowe

Listopad 2019, BBC

W Kinszasie otwarto nowe muzeum narodowe. Nowa instytucja zamierza wystąpić o zwrot części kolekcji Królewskiego Muzeum Afryki Centralnej w belgijskim Tervuren.

Tshisekedi prezydentem

Styczeń 2019, BBC

Wybory prezydenckie wygrał kandydat opozycji Felix Tshisekedi.

Ropa w Virunga?

Czerwiec 2018, BBC

Rząd Demokratycznej Republiki Konga zdecydował o otwarciu Parku Narodowego Virunga dla firm wydobywających ropę naftową.

Porwanie w Virunga

Maj 2018, BBC

Dwóch brytyjskich turystów zostało porwanych w Parku Narodowym Virunga, na północ od Gomy. Po dwóch dniach porwani zostali uwolnieni. Szczegóły wydarzenia są nieznane. Z powodu tego zdarzenia do końca roku park został zamknięty dla ruchu turystycznego.

Demokratyczna Republika Kongo - Mapa

Niespokojnie w Ituri

Marzec 2018, BBC

Ponad 30 osób zginęło w wyniku waśni na tle etnicznym pomiędzy ludami Hema (pasterze) i Lendu (rolnicy) w prowincji Ituri.

Atak w North Kivu

Grudzień 2017, BBC

Co najmniej 14 żołnierzy sił pokojowych ONZ zginęło w ataku rebeliantów ADF (Sojusz Sił Demokratycznych) w regionie Semuliki na północ od Beni.

^^^
<<< strona 1 z 20 >>>