Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj
Wiadomości: 1822
<<< strona 1 z 261 >>>

Sudan Południowy

Nadzieje na pokój

Sierpień 2018, Al Jazeera

Strony konfliktu w Sudanie Południowym podpisały porozumienie pokojowe, które daje szanse na zakończenie wojny domowej. Porozumienie załada powrót Rieka Machara na stanowisko wiceprezydenta.

Erytrea

Ocieplenie stosunków z Etiopią

Lipiec 2018, BBC

Etiopia i Erytrea ogłosiły koniec wojny oraz przywrócenie wzajemnych stosunków dyplomatycznych. Głowy obu państw zapowiedziały również otwarcie wspólnej granicy, która od wielu lat pozostawała zamknięta.

Etiopia

E-Wizy dla każdego

Czerwiec 2018, allAfrica

Od czerwca wszyscy wybierający się do Etiopii mogą ubiegać się o wizę drogą elektroniczną przez stronę www.evisa.gov.et. E-Wizy dotyczą tylko przylątujących do Addis Abeby.

Uganda

Dwupasmówką do Entebbe

Czerwiec 2018, News24

Otwarto nową drogę ekspresową łączącą stolicę z lotniskiem w Entebbe. Podróż na lotnisko zajmuje teraz około 40 minut.

Demokratyczna Republika Kongo

Ropa w Virunga?

Czerwiec 2018, BBC

Rząd Demokratycznej Republiki Konga zdecydował o otwarciu Parku Narodowego Virunga dla firm wydobywających ropę naftową.

Mozambik

Fundamentaliści na północy

Czerwiec 2018, News24

Kilka wiosek w prowincji Quissanga (prowincja Cabo Delgado) zostało sterroryzowanych przez islamskich fundamentalistów. Kilkadziesiąt osób straciło życie, kilkaset chat spłonęło.

Demokratyczna Republika Kongo

Porwanie w Virunga

Maj 2018, BBC

Dwóch brytyjskich turystów zostało porwanych w Parku Narodowym Virunga, na północ od Gomy. Po dwóch dniach porwani zostali uwolnieni. Szczegóły wydarzenia są nieznane. Z powodu tego zdarzenia do końca roku park został zamknięty dla ruchu turystycznego.

^^^
<<< strona 1 z 261 >>>