Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj
Wiadomości: 1978
<<< strona 1 z 283 >>>

Nigeria

Śmierć lidera Boko Haram

Czerwiec 2021, News24

Abubakar Shekau zginął w samobójczej detonacji po porażce z oddziałami Państwa Islamskiego w Lesie Sambisa. Shekau dowodził Boko Haram od 2009 roku.

Uganda

Nowy lockdown

Czerwiec 2021, BBC

Z powodu drugiej fali zachorowań na Covid-19 wprowadzono kolejne ograniczenia w podróżowaniu. Od 18 czerwca nie działa transport publiczny i prywatny. Ograniczenia obowiązują do końca lipca.

Burkina Faso - Mapa

Burkina Faso

Atak na wioskę na północy

Czerwiec 2021, BBC

Ponad 130 osób zginęło w ataku na wioskę Solhan na północy kraju. Choć do ataku nikt się nie przyznał, prawdopodobnie stoją za nim islamiści.

Rwanda

Trzęsienie ziemi w Gisenyi

Maj 2021, BBC

Po erupcji wulkanu Nyiragongo w sąsiedniej Demokratycznej Republice Konga Gisenyi nawiedziło trzęsienie ziemi. Wstrząsy zniszyczły kilka domostw i były odczuwalne również w Kigali.

Mali

Przewrót 2.0

Maj 2021, BBC

Pułkownik Assimi Goita, który dokonał przewrotu w 2020 roku ponownie przeprowadził zamach stanu i ogłosił się prezydentem Mali, oskarżając prezydenta Bah Ndawa o porażkę w transformacji kraju. Wojskowi zapowiadają powrót do demokracji po wyborach zaplanowanych na 2022 rok.

Demokratyczna Republika Kongo

Erupcja Nyiragongo

Maj 2021, BBC

Lawa z położonego na północ od Gomy wulkanu Nyiragongo dotarła do północnych przedmieść tego miasta. Dach nad głową straciło około 20 tysięcy mieszkańców. Ewakupowano około jednej trzeciej ludności Gomy.

Libia

Z Tunisair do Libii

Maj 2021, Al Jazeera

Tunezyjskie linie lotnicze jako pierwsze zagraniczne linie lotnicze uruchomiły połączenia do Libii. Do tej pory do Libii można było dolecieć tylko libijskimi liniami lotniczymi z Tunezji, Egiptu i Turcji. Tunisair będzie latał do Trypolisu (lotnisko Mitiga) i Bengazi.

^^^
<<< strona 1 z 283 >>>