Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Algieria

Wiadomości: 34
<<< strona 1 z 5 >>>

Buteflika rezygnuje

Kwiecień 2019, BBC

Po masowych protestach, w których na ulice miast wyszły setki tysięcy ludzi prezydent Abd al-Aziz Buteflika ustąpił ze stanowiska. Nowym prezydentem Algierii został z urzędu dotychczasowy Przewodniczący Rady Narodu, Abd al-Kadir Bensalah.

Egzekucja zakładnika

Wrzesień 2014, BBC

Francuski turysta porwany podczas wędrówki w Górach Kabylii został ścięty przez należące do Al Kaidy ugrupowanie Jund al-Khilafa (Żołnierze Kalifatu). Egzekucja nastąpiła po niespełnieniu przez Francję warunku zaprzestania nalotów na siły Państwa Islamskiego w Iraku.

Bouteflika zostaje

Kwiecień 2014, BBC

77-letni prezydent Algierii, Abdelaziz Bouteflika, wygrał wybory prezydenckie. Jest to już czwarta kadencja Boutefliki, który przywodzi Algierii od 1999 roku.

Atak na kompleks gazowy

Styczeń 2013, BBC

Dowodzona przez Mokhtara Belmokhtara Al-Kaida Islamskiego Maghrebu opanowała kompleks gazowy w In Amenas, biorąc za zakładników kilkuset pracowników, w tym kilkudziesięciu obcokrajowców. Algierska armia przez kilka dni okupowała kompleks, po czym przeprowadziła akcję militarną. Zginęło 37 zakładników i kilkudziesięciu terrorystów.

Metro w Algierze

Listopad 2011, News24

1-go listopada została otwarta pierwsza linia metra w Algierze, łącząca centrum z Kouba. Przejazd kosztuje 50 dinarów. Więcej na oficjalnej stronie Metro d'Alger.

Koniec stanu wyjątkowego

Luty 2011, BBC

W wyniku demonstracji antyrządowych, rząd Algierii zniósł obowiązujący od 19 lat stan wyjątkowy. Było to kluczowe rządanie protestujących.

Algieria - Mapa

Porwanie turysty

Luty 2011, BBC

Nieznani sprawcy uprowadzili włoską turystkę w Alidem, 130 km na południe od Djanet. Porywacze prawdopodobnie uciekli do Nigru.

^^^
<<< strona 1 z 5 >>>