Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Gabon

Wiadomości: 10
<<< strona 1 z 2 >>>

Próba zamachu stanu

Styczeń 2019, BBC

Kilku żołnierzy próbowało dokonać zamachu stanu w Libreville przejmując kontrolę nad państwowym radiem. Po odczytaniu oświadczenia, w którym wezwali armię do przejęcia kontroli nad państwem zamachowcy zostali aresztowani.

Atak w Libreville

Grudzień 2017, News24

Dwóch Duńczyków zostało zranionych przez wykrzykującego allahu akbar obywatela Nigru na bazarze z pamiątkami (Grand Village Artisans) w Libreville.

Coraz mniej słoni

Luty 2017, BBC

W przeciągu ostatnich dziesięciu lat kłusownicy zabili 25 tysięcy słoni w Parku Narodowym Minkebe. Stanowi to 80% całej populacji.

Ali Bongo znowu prezydentem

Wrzesień 2016, BBC

Urzędujący prezydent - Ali Bongo - wygrał wybory i pozostanie na tym stanowisku. Opozycja twierdzi, że wybory zostały sfałszowane, z tego powodu na ulicach Libreville doszło do zamieszek a budynek Zgromadzenia Narodowego został spalony.

Loango Lodge zamknięte

Lipiec 2010, Wanderlust

Od 1 września zostanie zamknięte Loango Lodge, które obsługiwało ruch turystyczny w Parku Narodowym Loango. Przyczyną jest brak porozumienia z lokalnym Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Braki paliwa

Kwiecień 2010, BBC

Z powodu strajku pracowników sektora paliwowego na stacjach zaczyna brakować paliw. W Libreville z tego powodu przestała działać komunikacja miejska.

Zamieszki po wyborach

Wrzesień 2009, BBC

Wybory prezydenckie w Gabonie wygrał Ali Bongo, syn zmarłego prezydenta Omara Bongo. Opozycja nie uznała wyniku wyborów gwałtownie protestując na ulicach miast.

^^^
<<< strona 1 z 2 >>>