Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Kamerun

Wiadomości: 20
<<< strona 1 z 3 >>>

Covid-19

Kwiecień 2020, BBC

W obawie przed wirusem Kamerun zamknął wszystkie granice. W miejscach publicznych wprowadzono nakaz noszenia masek zakrywających usta i nos.

Incydent na Jeziorze Czad

Styczeń 2020, BBC

Milicje Boko Haram zaatakowały rybaków w wiosce położonej na jednej z wysp Jeziora Czad. Zginęło kilkadziesiąt osób.

Kamerun - Mapa

Niespokojnie w części anglojęzycznej

Październik 2017, Al Jazeera

Już 17 osób zginęło w zamieszkach w pomiędzy siłami porządkowymi a protestującymi w anglojęzycznej części kraju - Northwest i Southwest. Protestujący dążą do secesji tej części kraju.

Zamachy na północy

Lipiec 2017, News24

Dwóch powiązanych z Boko Haram zamachowców-samobójców detonowało ładunki na bazarze w Waza, w pobliżu granicy z Nigerią. Zginęło czternaście osób.

Katastrofa pociągu

Październik 2016, BBC

Pociąg relacji Jaunde - Duala wykoleił się, w czego rezultacie zginęło ponad siedemdziesiąt osób. Przyczyną katastrofy była prawdopodobnie nadmierna prędkość.

Samobójcze ataki w Waza

Grudzień 2015, News24

Dwóch zamachowców detonowało ładunki wybuchowe w Waza, na północy kraju w pobliżu granicy z Nigerią. Miasto leży w pobliżu Parku Narodowego Waza.

Boko Haram kontratakuje

Luty 2015, News24

Nigeryjscy bojownicy z Boko Haram zaatakowali Fotokol, miasteczko na granicy Nigerii z Kamerunem. Zginęło ponad sto osób. Atak nastąpił dzień po interwencji wojsk Czadu, które wspierają Kamerun w walce z Boko Haram. Kilka dni później, w pobliżu Koza na północy kraju ci sami napastnicy uprowadzili minibus z 20 pasażerami.

^^^
<<< strona 1 z 3 >>>