Newsy

   Aktualizacja: 10 Czerwiec 2024

Kamerun

Flaga

Covid-19

Kwiecień 2020, źródło: BBC

W obawie przed wirusem Kamerun zamknął wszystkie granice. W miejscach publicznych wprowadzono nakaz noszenia masek zakrywających usta i nos.


Incydent na Jeziorze Czad

Styczeń 2020, źródło: BBC

Milicje Boko Haram zaatakowały rybaków w wiosce położonej na jednej z wysp Jeziora Czad. Zginęło kilkadziesiąt osób.


Niespokojnie w części anglojęzycznej

Październik 2017, źródło: Al Jazeera

Już 17 osób zginęło w zamieszkach w pomiędzy siłami porządkowymi a protestującymi w anglojęzycznej części kraju - Northwest i Southwest. Protestujący dążą do secesji tej części kraju.


Zamachy na północy

Lipiec 2017, źródło: News24

Dwóch powiązanych z Boko Haram zamachowców-samobójców detonowało ładunki na bazarze w Waza, w pobliżu granicy z Nigerią. Zginęło czternaście osób.


Katastrofa pociągu

Październik 2016, źródło: BBC

Pociąg relacji Jaunde - Duala wykoleił się, w czego rezultacie zginęło ponad siedemdziesiąt osób. Przyczyną katastrofy była prawdopodobnie nadmierna prędkość.


Samobójcze ataki w Waza

Grudzień 2015, źródło: News24

Dwóch zamachowców detonowało ładunki wybuchowe w Waza, na północy kraju w pobliżu granicy z Nigerią. Miasto leży w pobliżu Parku Narodowego Waza.


Boko Haram kontratakuje

Luty 2015, źródło: News24

Nigeryjscy bojownicy z Boko Haram zaatakowali Fotokol, miasteczko na granicy Nigerii z Kamerunem. Zginęło ponad sto osób. Atak nastąpił dzień po interwencji wojsk Czadu, które wspierają Kamerun w walce z Boko Haram. Kilka dni później, w pobliżu Koza na północy kraju ci sami napastnicy uprowadzili minibus z 20 pasażerami.


Atak Boko Haram

Grudzień 2014, źródło: News24

Nigeryjskie ugrupowanie Boko Haram zaatakowało pięć wiosek na północy Kamerunu w pobliżu granicy z Nigerią. Podobny atak miał miejsce przy głównej drodze z Mora do Parku Narodowego Waza.


strona 1 z 3
© Janusz Tichoniuk 2001-2024