Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Libia

Wiadomości: 44
<<< strona 1 z 7 >>>

Covid-19

Kwiecień 2020, BBC

By zapobiec rozprzestrzenianu się wirusa od 17 kwietnia na terenach kontrolowanych przez rząd centralny obowiązuje godzina policyjna. Zamknięte zostały wszystkie bazary.

Walki o Trypolis

Kwiecień 2019, BBC

Armia Khalify Haftara prowadzi ofensywę mającą na celu zajęcie stolicy. W wyniku walk zamknięto jedyne działające lotnisko Trypolisu - Mitiga.

Zamachy w Bengazi

Styczeń 2018, BBC

Niemal 30 osób zginęło w dwóch zamachach bomobowych w Bengazi. Celem ataku byli wychodzący z meczetu wierni.

Benghazi w rękach Haftara

Czerwiec 2017, BBC

Podległa Khalifie Haftarowi Narodowa Armia Libii ogłosiła „wyzwolenie” Benghazi, które znajdowało się w rękach islamistów. Haftar nie uznaje rządu centralnego w Trypolisie.

Generał przejmuje porty

Marzec 2017, BBC

Siły lojalne generałowi Khalifowi Haftarowi przejęły kontrolę nad kluczowymi dla eksportu ropy naftowej portami Ras al-Unuf, As-Sidra i Bin Dżawwad.

Walki w Trypolisie i Syrcie

Grudzień 2016, BBC

W Trypolisie doszło do najcięższych od dwóch lat starć, w których walczyły konkurujące z sobą milicje - walki koncentrują się w południowej części miasta. Tymczasem bojownicy wspierający rząd jedności przejęli kontrolę nad Syrtą, która znajdowała się do tej pory w rękach Państwa Islamskiego.

Walki w Bengazi

Luty 2015, Al Jazeera

Centrum Bengazi było areną walk wojsk rządowych z milicjami zajmującymi dzielnice portowe.

^^^
<<< strona 1 z 7 >>>