Liderzy rywalizujących z sobą ośrodków władzy porozumieli się w sprawie utworzenia jednego, wspólnego rządu. Zakończyłoby to ponad dziesięcioletni okres, w którym wschód libii był rządzony z Bengazi przez Generała Haftara a zachód z Trypolisu przez dwie rywalizujące z sobą frakcje.
Po ulewnych deszczach i uszkodzeniu tam, portowe miasto Derna, 170 km na zachód od Tobruku, zostało w dużej części zniszczone przez powódź. Szacuje się, że zginęło do 20 tysięcy osób.
Tunezyjskie linie lotnicze jako pierwsze zagraniczne linie lotnicze uruchomiły połączenia do Libii. Do tej pory do Libii można było dolecieć tylko libijskimi liniami lotniczymi z Tunezji, Egiptu i Turcji. Tunisair będzie latał do Trypolisu (lotnisko Mitiga) i Bengazi.
By zapobiec rozprzestrzenianu się wirusa od 17 kwietnia na terenach kontrolowanych przez rząd centralny obowiązuje godzina policyjna. Zamknięte zostały wszystkie bazary.
Armia Khalify Haftara prowadzi ofensywę mającą na celu zajęcie stolicy. W wyniku walk zamknięto jedyne działające lotnisko Trypolisu - Mitiga.
Niemal 30 osób zginęło w dwóch zamachach bomobowych w Bengazi. Celem ataku byli wychodzący z meczetu wierni.
Podległa Khalifie Haftarowi Narodowa Armia Libii ogłosiła „wyzwolenie” Bengazi, które znajdowało się w rękach islamistów. Haftar nie uznaje rządu centralnego w Trypolisie.
Siły lojalne generałowi Khalifowi Haftarowi przejęły kontrolę nad kluczowymi dla eksportu ropy naftowej portami Ras al-Unuf, As-Sidra i Bin Dżawwad.