Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Mozambik

Wiadomości: 41
<<< strona 1 z 6 >>>

Cyklon Gombe

Marzec 2022, BBC

53 osoby zginęły w wyniku uderzenia cyklonu Gombe w prowincję Nampula na północnym wybrzeżu Mozambiku.

Mocimboa da Praia odbita

Sierpień 2021, BBC

Armia Mozambiku wspierana przez żołnierzy z Rwandy odbiła z rąk rebeliantów kluczowy port na północy kraju - Mocimboa da Praia. Miasto znajdowało się pod kontrolą islamskich powstańców przez ostatnie dwa lata.

Bitwa o Palmę

Kwiecień 2021, Al Jazeera

Palma - miasto z 75 tysiącami mieszkańców na północy Mozambiku w wyniku ofensywy ISIS znalazło się w rękach islamskich milicji. Rząd odzyskał kontrolę nad miastem po niespełna dwóch tygodniach.

Godzina policyjna w Maputo

Luty 2021, News24

Z powodu epidemii wirusa Covid-19 od 5 lutego do 7 marca, pomiędzy 4 rano a 9 wieczór w Maputo obowiązuje godzina policyjna.

Cyklon Eloise

Styczeń 2021, BBC

Środkowy Mozambik nawiedził cyklon Eloise. Najgorzej ucierpiało miasto Beira i okolice. Trzynaście osób zginęło, siedem tysięcy straciło dach nad głową.

Niebezpieczne Cabo Dalgado

Listopad 2020, BBC

Szacuje się, że jedna piąta populacji prowincji Cabo Dalgado na północy kraju opuściła domostwa w obawie przed zagrożeniem ze strony islamskich milicji i armii rządowej. Większość uciekinierów znalazła schronienie w stolicy prowincji Pembie.

Mocimboa da Praia w rękach IS

Sierpień 2020, BBC

Milicje powiązane z tak zwanym Państwem Islamskim przejęły kontrolę nad kluczowym portem na północy kraju - Mocimboa da Praia.

^^^
<<< strona 1 z 6 >>>