Setki dżihadystów zaatakowało oddział wojskowy w regionie Tahoua przy granicy Mali. Zginęło co najmniej 29 nigerskich żołnierzy.
Francja ogłosiła zamiar wycofania swoich wojsk oraz ambasadora z Nigru (stacjonuje tutaj około 1500 francuskich żołnierzy, uczestniczących w zwalczaniu islamskich milicji). Niger ogłosił również zakaz korzystania z przestrzeni powietrznej przez francuskie samoloty, w tym te należące do Air France.
Dowodzący gwardią prezydencką generał Abdourahmane Tchiani przejął władzę w kraju i ogłosił się prezydentem Nigru. Odsunięty od włądzy prezydent Mohamed Bazoum został aresztowany. Demonstranci wspierający przewrót zaatakowali ambasadę Francji w Niamey. Europa ewakuuje swoich obywateli z Nigru.
37 mieszkańców wioski Darey-Daye zginęło z rąk zamachowców na motocyklach w regionie Tillaberi u zbiegu granic Nigru, Burkina Faso i Mali. W regionie tym aktywnie działa Państwo Islamskie.
Mohamed Bazoum, kandydat partii rządzącej i były minister spraw wewnętrznych, wygrał wybory prezydenckie uzyskując 56% popracie. Kadencja prezydenta Nigru trwa 5 lat.
W wyniku ataku na wioski na zachodzie Nigru w regionie Tillaberi na północ od Niamey śmierć poniosło ponad stu cywili a kilkudziesięciu odniosło rany. O atak oskarża się islamskie milicje, które rzekomo w ten sposób pomściły śmierć dwóch swoich członków.
Islamskie milicje zaatakowały bazę wojskową w Inates na zachodzie kraju, 130 km na północny-wschód od Niamey. W wynikłej bitwie śmierć poniosło kilkudziesięciu żołnierzy nigeryskiej armii.
18 żołnierzy zginęło w ataku islamskich milicji na bazę wojskową w Inates przy granicy z Mali.