Wybory prezydenckie, z powodu których opóźnienia w Senegalu doszło do masowych protestów, wygrał kandydat opozycji Bassirou Diomaye Faye.
Po przełożeniu na 15 grudnia mających się odbyć za trzy tygodnie wyborów prezydenckich na ulice Dakaru wyszli protestujący zwolennicy opozycji. Rząd zablokował w całym kraju dostęp do Internetu oraz jedyny kanał telewizji niepublicznej.
W związku z postawieniem w stan oskarżenia lidera opozycji, w Senegalu tymczasowo wstrzymano dostarczanie Internetu drogą mobilną.
W wyniku skazania lidera opozycji Ousmane Sonko jego zwolennicy wyszli na ulice. W starciach z policją w Dakarze zginęło 15 osób. W kraju został tymczasowo zablokowany dostęp do mediów społecznościowych (Whatsapp, Facebook, Instagram, Messenger, Telegram). Sonko został skazany za korupcję na dwa lata więzienia, jest głównym kandydatem opozycji w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 2024 rok.
Prezydent Senegalu podpisał porozumienie pokojowe z rebeliantami z prowincji Casamance, dające szanse na zakończenie trwającego od 1982 roku konfliktu.
Senegal zdobył Puchar Narodów Afryki w piłce nożnej, pokonując w finale Egipt. Następne rozgrywki odbędą się w 2023 roku w Wybrzeżu Kości Słoniowej.
W dzielnicy Colobane Dakaru otwarto największy w Afryce Zachodniej meczet - Massalikul Jinaan. Z meczetu może korzystać 30.000 wiernych.
Urzędujący prezydent - Macky Sall - wygrał wybory prezydenckie i pozostanie na tym stanowisku na drugą, pięcioletnią kadencję.