Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria ForumForum iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Uganda

Wiadomości: 66
<<< strona 1 z 10 >>>

Covid-19

Marzec 2020, BBC

Władze Ugandy by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa na dwa tygodnie wstrzymały cały sektor transportu publicznego, jak również zakazały poruszania się samochodami prywatnymi. Ulice Kampali opustoszały.

Powrót Uganda Airlines

Sierpień 2019, BBC

Zawieszona w 2001 roku firma Uganda Airlines wznowiła działalność. Flotę firmy stanowią cztery Bombardiery CRJ900.

Porwanie w Parku Narodowym Królowej Elżbiety

Kwiecień 2019, BBC

Amerykańska turystka wraz z lokalnym przewodnikiem zostali porwaniu w parku narodowym Queen Elizabeth. Po zapłaceniu okupu (porywacze żądali pół miliona dolarów) porwani zostali uwolnieni.

Aplikacja boda-boda

Marzec 2019, BBC

W Kampali uruchomiono aplikację mobilną do przejazdów popularnymi w tym mieście moto-taksówkami boda-boda. Więcej na stronie aplikacji SafeBoda.

Dwupasmówką do Entebbe

Czerwiec 2018, News24

Otwarto nową drogę ekspresową łączącą stolicę z lotniskiem w Entebbe. Podróż na lotnisko zajmuje teraz około 40 minut.

Koniec LRA?

Kwiecień 2017, BBC

Uganda wycofała wojska z Republiki Środkowoafrykańskiej, ogłaszając jednocześnie koniec operacji wymierzonej w ukrywającą się na terenie tego kraju Armię Oporu Bożego (LRA). Dowodzona przez Josepha Kony grupa liczy teraz prawdopodobnie około stu osób.

Krwawe starcia w Kasese

Listopad 2016, News24

Wojska rządowe użyły siły do rozbrojenia królewskiej straży, oskarżanej o przynależność do separatystycznych milicji. W Kasese mieści się siedziba Królestwa Rwenzururu, które aspiruje do autonomii. Walki pochłonęły około 60 ofiar, król Rwenzururu został aresztowany i przewieziony do Kampali.

^^^
<<< strona 1 z 10 >>>