Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Zimbabwe

Wiadomości: 40
<<< strona 1 z 6 >>>

Lockdown

Lipiec 2021, News24

W Zimbabwe do końca lipca będzie obowiązywał lockdown związany z pandemią Covid-19, podczas którego wprowadzono godzinę policyjną od zmierzchu do świtu oraz restrykcje w przemieszczaniu się pomiędzy miastami.

Inflacja

Październik 2020, BBC

Inflacja liczona rok do roku spadła w Zimbabwe do poziomu 600%. Jest to i tak niezły wynik od lat dręczonej tym problemem gospdarki.

Nowe dolary Zimbabwe

Listopad 2019, BBC

Rząd Zimbabwe po raz pierwszy od 2009 roku wprowadził do obiegu nowe banknoty. Tak zwany Nowy Dolar Zimbabwe powiązany jest nominalnie z poprzednią, wirtualną walutą - dolarem RTGS.

Mugabe nie żyje

Wrzesień 2019, BBC

W wieku 95 lat zmarł były prezydent Zimbabwe - Robert Mugabe. Mugabe doprowadził kraj do niepodległości, a w ostatnich latach do ekonomicznego upadku.

Stop obcym walutom

Czerwiec 2019, BBC

Od czerwca w Zimbabwe nie można już oficjalnie posługiwać się obcymi walutami, w tym amerykańskimi dolarami.

Dolar RTGS

Luty 2019, BBC

Zimbabwe wprowadziło Dolara RTGS (Real Time Gross Settlement), zastępującego prawdziwe amerykańskie dolary, na których oparta jest gospodarka Zimbabwe. Dolar RTGS jest wirtualną walutą, nie ma banknotów ani monet.

Zimbabwe po Mugabe

Grudzień 2017, News24

Robert Mugabe ustąpił „dobrowolnie” pod naciskiem armii. Nowym przydentem Zimbabwe został były wiceprezydent Emmerson Mnangagwa, mianując na kluczowe stanowiska rządowe przedstawicieli armii. Mnangagwa wywodzi się z tego samego środowiska, co Mugabe.

^^^
<<< strona 1 z 6 >>>