Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj

Demokratyczna Republika Kongo

Wiadomości: 150
<<< strona 1 z 22 >>>

Zamieszki w Gomie

Luty 2023, BBC

Setki demonstrantów wyszło na ulice Gomy. Protestujący oskarżają Narody Zjednoczone i Wspólnotę Wschodnioafrykańską o brak wsparcia udzielanego dla kongijskiej armii w walce z rebeliantami M23.

Kitshanga w rękach rebelii

Styczeń 2023, Al Jazeera

Rebelianci M23 zajęli miasto Kitshanga około 95 km na północny-zachód od Gomy.

Wznowienie walk na wschodzie

Październik 2022, BBC

Ponad 20 tysięcy osób musiało opuścić domy w wyniku ostatnich walk armii rządowej z rebeliantami M23 w regionie Rutshuru przy granicy z Ugandą. Rutshuru zostało przejetę przez rebeliantów.

Rebelianci w Bunagana

Czerwiec 2022, BBC

Rebelianci M23 (Ruch 23 Marca) przejęli kontrolę nad miastem Bunagana, na granicy z Ugandą. Bunagana leży 70 km na północ od Gomy, przy drodze do Kisoro w Ugandzie. Władze DR Kongo oskarżyły Rwandę o wsparcie rebelii i otwartą inwazję. W całym kraju narastaja antyrwandyjskie nastroje.

Strzały w Bukavu

Listopad 2021, Al Jazeera

Niezidentyfikowani napastnicy przeprowadzili nocny atak na kilka posterunków policji w Bukavu. W wyniku wymiany ognia zginęło dziewięć osób.

Atak ADF w Ituri

Wrzesień 2021, Al Jazeera

Co najmniej 30 osób zginęło w wyniku ataku islamskich rebeliantów ADF w regionie Ituri.

Erupcja Nyiragongo

Maj 2021, BBC

Lawa z położonego na północ od Gomy wulkanu Nyiragongo dotarła do północnych przedmieść tego miasta. Dach nad głową straciło około 20 tysięcy mieszkańców. Ewakupowano około jednej trzeciej ludności Gomy.

^^^
<<< strona 1 z 22 >>>