Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Kolekcja > Europa > Wielka Brytania

British Airways

Kliknij na logo, by zobaczyć torebkę.


Waste, Iberia 
lotnicza
nr 3044

W 2011 roku w wyniku połączenia British Airways z Iberią powstała IAG - International Airlines Group. Koniec różnorodności.


Waste, samolot 
lotnicza
nr 2907

Ukradkiem, w fałdzie torby pojawiło się logo nowego producenta.
Dawca: Andrzej Kotuszewski


Waste, Helios z boku 
lotnicza
nr 2598

Oszczędność na materiale - zamiast rozkładanego spodu wersja spiczasta.
Dawca: Izabela Wilczewska


Waste, Helios 
lotnicza
nr 1819

Tym razem prezentuję tył torby, bo tam najwięcej zmian - logo Helios, inne czcionki i nowy tekst w hindi.


Waste 
lotnicza
nr 30

Ciekawy worek w ciemnych barwach (nie prześwituje zawartość). Znikła instrukcja o pozostawieniu torebki na fotelu (ciekawe dlaczego) - teraz worek wraz z zawartością należy przekazać stewardessie. Liczba wersji językowych zredukowana do 6 - dostało się też Francuzom. Torbę mam z samolotu Londyn-Lizbona.


Komiks, krótszy tekst francuski 
lotnicza
nr 29

Ten sam komiks co poprzednio. Wśród obrazków jest instrukcja, by zużytą torebkę pozostawić na fotelu - ważna informacja dla wsiadających pasażerów! Od poprzedniej wersji różni się innym tłumaczeniem francuskim (krótsze, niech Francuzi uczą się angielskiego), włoskim i hiszpańskim.


Komiks 
lotnicza
nr 28

Cięcie kosztów. Torebka jest mniejsza oraz pozbawiona szarych pasków. Na odwrocie, tak jak w poprzedniej wersji rekord w ilośći wersji językowych - aż 11, w tym arabski, hindi, farsi, chiński, japoński i grecki. Prezent od Aidana Stradlinga z UK.


Komiks, XL 
lotnicza
nr 1275

Jeden z większych (wysokość - 29 cm) worków British Airways. Zgodnie z instrukcjami może zmieścić paprochy, puszki i plastikowe kubki.


Komiks w paski, XL 
lotnicza
nr 1769

Proszę zwrócić uwagę na rysunek torby w komiksie - jest w paski (w odróżnieniu od innych wersji tego worka).


DRG EB 1140 
lotnicza
nr 674

Wstydliwi użytkownicy pawiotorebek mogą być zawiedzeni - tylko dolne 5 cm worka zapewnia skuteczne maskowanie zawartości. Widać też imperialny podział świata na A i B. Instrukcje w języku krajów B znalazły się z tyłu torebki (po japońsku, chińsku, arabsku i koreańsku).


W paski 
lotnicza
nr 27

Dawno wycofany worek z użycia. Jego wielkość świadczy, że kiedyś w BA karmili lepiej (albo gorzej - zależy od punktu widzenia). Komiks i napisy podobne do następnych wersji ale dodatkowo okraszone ukośnymi paseczkami. Torbę dostałem od Aidana Stradlinga z Wielkiej Brytanii.


Biała z napisem, mała 
lotnicza
nr 676

Pożółkła torba z lat 80-tych. Z jednej strony napis British Airways, z drugiej instrukcje w trzech zaledwie językach - kto wie, ile foteli trzeba było uprać, zanim pojawiły się inne wersje językowe..


Biała z napisem, duża 
lotnicza
nr 1360

Rozmiar torby to nie wszystko, inna jest też część napisu po niemiecku: „Wasserdichte Abfalltüte” (w małej wersji torebki jest Wasserdichter Abfallbehälter).


Biało-niebieska 
lotnicza
nr 2550

Stara torebka z niebieskim dnem.

^^^
Wielka Brytania >>>