Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Szukaj
Płyt: 1; kraj: Zambia
<<< strona 1 z 1 >>>

Ozzy „The Trilogy”

Kraj: Zambia
Rok wydania: 2008
Recenzja: JanuszOzzy - The Trilogy

Płytę z muzyką Ozziego nabyłem od chłopaka na ulicy, który wydobył ją spośród setki innych, jakie nosił w torbie. Twierdził, że jest to najlepsza zambijska muzyka popularna, jaką ma. Miał rację - utwory z tej płyty często słyszałem później w autobusach i barach Zambii. Krążek zawiera również dwie wersje największego przeboju Ozziego - „Potential”, który można usłyszeć również poza Zambią.
Generał Ozzy (tak siebie nazywa) to czołowa postać zambijskiej sceny muzyki tanecznej. Płyta „The Trilogy” jest zaś szczytowym osiągnięciem w dorobku tego muzyka. Melodie, które proponuje są lekkie, wpadają w ucho, rozprzestrzeniają się na głowę i inne części ciała, zmuszając je do naśladowania rytmu. Dalekie od kojarzących się z Afryką brzmienia mogą zniechęcić poszukiwaczy egzotycznej muzyki - ci, powinni trzymać się od tej płyty z daleka. O afrykańskich korzeniach przypominają jedynie teksty, które w większości artysta śpiewa w rodzimym języku (reszta po angielsku).

 1. Title Deeds
 2. Kuti Sindiwe
 3. Chimutengo Chamango
 4. Niwe Natemwa
 5. Potential
 6. If Only
 7. M'Zimbe
 8. Sunikonda
 9. Mwe Nina Kukondela
 10. Nga Nine
 11. Potential Remix
 
^^^
<<< strona 1 z 1 >>>