Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt
Kolekcja > Azja > Hong Kong

Cathay Pacific

Kliknij na logo, by zobaczyć torebkę.


2015 
lotnicza
nr 3163

Nowe logo, nowa torba. O tym, że jet to torba Cathay Pacific świadczy tylko kod IATA (CX) na odwrocie.


FSC 
lotnicza
nr 2992

Znak FSC oznacza, że do produkcji tego papierowego worka użyto drewna tylko z zrównoważonej gospodarki leśnej. To pierwszy tego typu worek na świecie. Przesyłka od Vidasa z Litwy.


Sanitary bag 
lotnicza
nr 198

Zastanawiałem się, czy w ogóle go dodawać do kolekcji, bo przecież nie jest to worek na pawia. Jest to specjalistyczny worek do specjalnej odmiany choroby lokomocyjnej. W samolocie można go odnaleźć jedynie w damskiej toalecie.
Dawca: Frank de la Roy


Nowe skrzydło, duża plomba 
lotnicza
nr 1033

Ta torba jest taka różna i taka sama zarazem jak jej poprzedniczka. Niby wszystko takie same, ale czcionka użyta do druku Cathay Pacific jest nieco inna. Co najważniejsze, rozmazany wzór skrzydła ma nowy wzór "poszarpanej" krawędzi w jego górnej części.
Dawca: Marcin Kwiatkowski


Skrzydło, duża plomba 
lotnicza
nr 355

Ostatnio dodana instrukcja, by używać worka tylko "when appropriate" widocznie nie poskutkowała - torebkę zabezpieczono tym razem solidnie, papierowa plomba zabezpiecza w 100% górna część worka. Przesyłka od Gilles Berger z Paryża.


Skrzydło, environment, serif 
lotnicza
nr 197

W odróżnieniu od wcześniejszej wersji, logo wydrukowane jest czcionką z "szeryfami" (podobna do Times New Roman), ponadto nadruk na spodzie jest szary, poprzednio był zielonkawy.
Dawca: Frank de la Roy


Skrzydło, environment, sans-serif 
lotnicza
nr 34

Ze względu na nadużycia w stosowaniu worków chorobowych na pokładzie Cathay Pacific, linie lotnicze zdecydowały się na dodanie napisu, by używać go tylko wtedy, kiedy trzeba (when appropriate).


Skrzydło, fold lines 
lotnicza
nr 1294

Zamieszanie z instrukcjami - w poprzedniej wersji kazali zamykać torbę w kierunku „od siebie”, w tej każą to robić „do siebie”, w dodatku wzdłuż wskazanych linii, których wcześniej nie było.


Skrzydło 
lotnicza
nr 33

Bardzo ładna torebka z subtelnym wzorkiem. Zwraca uwagę papierowa plomba zabezpieczająca przed powtórnym użyciem.


Skrzydło, ze skrzydełkami 
lotnicza
nr 1117

Torba mutant (bo w przyrodzie takie rzeczy nie występują), skrzydło na torbie ma jeszcze skrzydełka do zamykania zawartości.


W falki (szara) 
lotnicza
nr 131

Zabytkowy worek sprzed zmiany image firmy - zbyt wiele osób patrząc na worek zapadło na chorobę morską. Nazwa Cathay Pacific na dole i spodzie torby. Mam ją od Marka B z Wielkiej Brytanii.


W falki (biała) 
lotnicza
nr 1369

Dobrze wytrzeszczywszy oczy można dostrzec na worku małe fale i logo Cathay Pacific.


Beżowe falki (biała) 
lotnicza
nr 3026

Fale Dunaju na worku z Hong Kongu.


Granatowa 
lotnicza
nr 3027

Poprzednie logo Cathay Pacific było używane mniej więcej do 1995 roku.

^^^
Hong Kong >>>