Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt

Mikołaj Zapalski

Warszawa

4 różnych torebek i 11 zapasówek.

Kliknij na logo, by zobaczyć torebkę.

Syrian Air
Syria, lotnicza
215 - niebieski nadruk

Worek wygląda, jakby latał w samolocie przez trzydzieści lat. Kiepskiej jakości, rozmazany nadruk nadaje torebce wyjątkowy charakter. Uwagę zwraca również zawiłe logo, przypomina nieco skrzyżowanie litery Q z miotłą.


Air France
Francja, lotnicza
504 - matowy papier

Zmiana papieru z półśliskiego na matowy. Cięcie kosztów, czy zapobieżenie przypadkowym wyślizgnięciom worka z rąk użytkowników?
Prezentowany worek opatrzony jest autografem znanego piłkarza z Wybrzeża Kości Słoniowej, Didiera Drogby - zdobył go dla mnie Marcin Trojanowski w grudniu 2007 roku na lotnisku CDG w Paryżu.


AeroSvit Airlines
Ukraina, lotnicza
786 - błyszczący papier

Błyszczący papier, nieco grubsza czcionka nadruku. Słowem - AeroSvit się powodzi.


Cosmic Air
Nepal, lotnicza
787 - wymiotująca pani, air sickness bag

Widok wymiotującej ryżem pani staje się standardem torebek z Nepalu. Tutaj w wykonaniu Rajesh Printers z Katmandu (producent torebki).


Centralwings
Polska, lotnicza
810

Najmłodsze polskie linie lotnicze (stan na 10.2005) zadebiutowały workiem łudząco podobnym do Air Polonia (R.I.P), miejmy nadzieję, że utrzymają się na rynku nieco dłużej.


Malév Hungarian Airlines
Węgry, lotnicza
1088 - chmury

Choć jest to bez wątpienia najładniejszy worek Malevu w historii, nad firmę nadciągają chmury - nie chcą już na worku umieszczać swojego logo. Przesyłka od Nieka Vermeulena z Holandii.


Ethiopian Airlines
Etiopia, lotnicza
1099 - tylko napisy, skrzydełka

Ethiopian zwie się najlepszą linią lotniczą w Afryce. Cóż, samoloty to może i mają fajne, ale z takimi workami ich marka blednie.


Garuda Indonesia
Indonezja, lotnicza
1271 - 2006, DAP

Nowy, całkiem błękitny wzór z 2006 roku. Producentem jest firma DAP - nazwa jest wydrukowana na spodzie. Z przodu napis: „Help us to keep things clean” - mam nadzieję, że dzięki niemu zachowa się więcej toreb na pawia.


Lufthansa
Niemcy, lotnicza
1328 - granatowa z paskiem, LSG Sky Chefs Catering

Producent torby oferuje również catering. Jak to nazwać? Dywersyfikacja oferty czy recykling? Przesyłka od Thorstena Hecht z Niemiec.


Hainan Airlines
Chiny, lotnicza
1378 - błękitna

Ktoś zgubił groty strzałek, pozostawiając dwa gołe prostokąty.


Deraya
Indonezja, lotnicza
1562

Kwiecisty Kantong Kotoran. Przesyłka od Roberta Grove z Kaliforni.


 
^^^