Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt

Bilety lotnicze

Sposób na bilet Wyszukiwarki przelotów i linie lotnicze

Sposób na bilet

Bilet lotniczy jest kluczowym elementem budżetu wyprawy. Ważne jest by za przelotem zacząć się rozglądać odpowiednio wcześnie, gdyż im bliżej daty wylotu tym mniejsze szanse na tani bilet (reguła ta nie dotyczy czarterów, w których przypadku można polować na oferty last-minute). Na przeszukiwanie ofert linii lotniczych i biur podróży warto poświęcić kilka dni, zapisując skrupulatnie interesujące nas szczegóły. Nie tylko bowiem cena jest istotnym kryterium. Przed podjęciem decyzji sporządzam tabelkę, w której zapisuję:

Dopiero po skompletowaniu wszystkich wymienionych wyżej informacji podejmuję decyzję o zakupie konkretnego biletu. Większość znanych linii lotniczych jest zrzeszona w IATA (na stronie jest lista), dzięki czemu bilet można zakupić u dowolnego agenta IATA w Polsce (większość biur podróży). Jeśli agent twierdzi, że takiego biletu nie ma lub stosuje bandyckie marże można zapłacić za bilet bezpośrednio przelewem i umówić się na jego odbiór w dniu wylotu na lotnisku.

Wyszukiwarki przelotów i linie lotnicze

Pomocne w szybkim przeglądzie aktualnych cen i promocji. Wyszukiwarki nie pokazują jednak pełnej oferty, nie uwzględniając niektórych egzotycznych linii lotniczych.