Yaho de VilleYaho de Ville AfrykaWyprawy AparatZdjęcia ListNewsy KsiążkaKsiążki CDMuzyka PlecakPlecak komarMalaria iLinki SamolotTorebki AutorKontakt

Kraje ryzyka

Tylko północne i południowe krańce Afryki są wolne od malarii, jak również tereny położone powyżej 3 000 m n.p.m.

Podczas pobytu w regionach zagrożonych malarią, poza ochroną przed ukłuciami komarów może być wskazane stosowanie odpowiedniej profilaktyki. Profilaktyka polega na regularnym przyjmowaniu jednego z trzech leków - meflochiny, doksycykliny lub atovaquone+proguanil (lek kombinowany). Wszystkie trzy są równie skuteczne, różnią się sposobem dawkowania, skutkami ubocznymi i kosztem.

Aby uzyskać szczegółowe informacje o zagrożeniu malarią w poszczególnych państwach Afryki użyj mapy lub wybierz je z listy.

Mapa występowania malarii AlgieriaAngolaBeninBotswanaBurkina FasoBurundiCabo VerdeCzadDemokratyczna Republika KongaDżibutiEgiptErytreaEtiopiaGabonGambiaGwinea BissauGwinea RównikowaGwineaKamerunKeniaKomoryKongoLesothoLiberiaLibiaMadagaskarMajottaMalawiMaliMarokoMauretaniaMauritiusMozambikNamibiaNigeriaNigerRepublika Południowej AfrykiRepublika ŚrodkowoafrykańskaReunionRwandaSenegalSeszeleSierra LeoneSomaliaSuaziSudan PołudniowySudanTanzaniaTogoTunezjaUgandaWybrzeże Kości SłoniowejWyspy Świętego Tomasza i KsiążęcaZambiaZimbabwe

Algieria

Angola

Benin

Botswana

Burkina Faso

Burundi

Cabo Verde

Czad

Demokratyczna Republika Konga

Dżibuti

Egipt

Erytrea

Etiopia

Gabon

Gambia

Gwinea Bissau

Gwinea Równikowa

Gwinea

Kamerun

Kenia

Komory

Kongo

Lesotho

Liberia

Libia

Madagaskar

Majotta

Malawi

Mali

Maroko

Mauretania

Mauritius

Mozambik

Namibia

Nigeria

Niger

Republika Południowej Afryki

Republika Środkowoafrykańska

Reunion

Rwanda

Senegal

Seszele

Sierra Leone

Somalia

Suazi

Sudan Południowy

Sudan

Tanzania

Togo

Tunezja

Uganda

Wybrzeże Kości Słoniowej

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Zambia

Zimbabwe


Zastrzeżenia: Informacje w serwisie www.yahodeville.com podane są bez żadnej gwarancji. Nie ma absolutnie żadnej pewności, że jakiekolwiek informacje zawarte lub cytowane na tej stronie dotyczące spraw medycznych są prawdziwe, poprawne, dokładne i aktualne. Informacje medyczne na stronie www.yahodeville.com mają charakter ogólny i nie mogą zastępować porady lekarza i z tego tytułu nie mogą być za takie uznawane. Autor nie bierze odpowiedzialności za wyniki i konsekwencje jakiejkolwiek próby wykorzystania informacji przedstawionych w tej witrynie. Żadne dane w serwisie www.yahodeville.com nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.