Kraje ryzyka
Tylko północne i południowe krańce Afryki są wolne od malarii, jak również tereny położone powyżej 3 000 m n.p.m.
Podczas pobytu w regionach zagrożonych malarią, poza ochroną przed ukłuciami komarów może być wskazane stosowanie odpowiedniej profilaktyki. Profilaktyka polega na regularnym przyjmowaniu jednego z trzech leków - meflochiny, doksycykliny lub atovaquone+proguanil (lek kombinowany). Wszystkie trzy są równie skuteczne, różnią się sposobem dawkowania, skutkami ubocznymi i kosztem.
Aby uzyskać szczegółowe informacje o zagrożeniu malarią w poszczególnych państwach Afryki użyj mapy lub wybierz je z listy.

● Algieria
● Angola
● Benin
● Botswana
● Burkina Faso
● Burundi
● Cabo Verde
● Czad
● Demokratyczna Republika Konga
● Dżibuti
● Egipt
● Erytrea
● Etiopia
● Gabon
● Gambia
● Gwinea Bissau
● Gwinea Równikowa
● Gwinea
● Kamerun
● Kenia
● Komory
● Kongo
● Lesotho
● Liberia
● Libia
● Madagaskar
● Majotta
● Malawi
● Mali
● Maroko
● Mauretania
● Mauritius
● Mozambik
● Namibia
● Nigeria
● Niger
● Republika Południowej Afryki
● Republika Środkowoafrykańska
● Reunion
● Rwanda
● Senegal
● Seszele
● Sierra Leone
● Somalia
● Suazi
● Sudan Południowy
● Sudan
● Tanzania
● Togo
● Tunezja
● Uganda
● Wybrzeże Kości Słoniowej
● Wyspy Świętego Tomasza i Książęca
● Zambia
● Zimbabwe
Zastrzeżenia: Informacje w serwisie www.yahodeville.com podane są bez żadnej gwarancji. Nie ma absolutnie żadnej pewności, że jakiekolwiek informacje zawarte lub cytowane na tej stronie dotyczące spraw medycznych są prawdziwe, poprawne, dokładne i aktualne. Informacje medyczne na stronie www.yahodeville.com mają charakter ogólny i nie mogą zastępować porady lekarza i z tego tytułu nie mogą być za takie uznawane. Autor nie bierze odpowiedzialności za wyniki i konsekwencje jakiejkolwiek próby wykorzystania informacji przedstawionych w tej witrynie. Żadne dane w serwisie www.yahodeville.com nie powinny być interpretowane jako próba przedstawienia czy wyrażenia opinii medycznej lub w inny sposób zaangażowania się w praktykę medyczną.